En Sıcak Konular

İSRAİL 2. ÖZGÜRLÜK FİLOSU İÇİN 4 DİLDE UYARI YAYINLADI

28 Haziran 2011 22:57 tsi
İSRAİL 2. ÖZGÜRLÜK FİLOSU İÇİN 4 DİLDE UYARI YAYINLADI İsrail Ordusu, 2. Özgürlük Filosu'nun Gazze'ye hareketi öncesinde farklı dillerde uyarıları yayınladı.

İsrail'den dört dilde açıklama

İsrail Ordusu, 2. Özgürlük Filosu'nun Gazze'ye hareketi öncesinde farklı dillerde uyarıları yayınladı. Vatandaşlarının güvenliğinden sorumlu olan İsrail'in, sınırlarını terör örgütlerinden ve onları destekleyen ülkelerden korumak için elinden gelen her şeyi yapacağı belirtilen açıklamalarda, "İsrail Ordusu bu uğurda yaptıklarından dolayı asla özür dilemez." mesajı veriliyor.

Yabancı kargo taşıyan gemileri İsrail'i tanımayı reddeden Hamas gibi güçlerin kontrol ettiği bölgelere girerken kontrol etme hakkını saklı tuttuklarını belirtilen açıklamalarda, daha önce Gazze'ye gemilerle silah kaçırma girişimleriyle karşılaştıkları öne sürüldü. Buna kanıt olarak gösterilen ve üzerindeki Türk bayrağı görülen Defne Y gemisinin ardından füzeler ve ağır silahların yer aldığı kareler dikkat çekiyor. İsrail Ordusu, geçen sene Mavi Marmara ile birlikte hareket eden Defne Y'de bir adet tabanca bulunduğunu öne sürmüştü.

İHH'yı terör örgütü olarak nitelediği Hamas'ı desteklemekle suçlayan Sözcü, yardımların İsrail Ordusu tarafından Gazze Şeridi'ne ulaştırıldığı ve gemi filosunun gereksiz olduğunu savunuyor.

Arapça, İngilizce, İspanyolca ve Fransızca yapılan uyarılarda, "İsrail'in güvenliğini uluslararası topluma havale edemeyiz." denerek, gemilere müdahalenin meşru olduğu savunuluyor.

 

Kaynak: MİLLİ GAZETE {http://www.milligazete.com.tr/haber/israil-den-dort-dilde-aciklama-207605.htm}Bu haber 850 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,785 µs