En Sıcak Konular

İKİNCİ BALYOZ İDDİANAMESİ KABUL EDİLDİ: 1 NUMARALI SANIK BİLGİN BALANLI

28 Haziran 2011 20:39 tsi
İKİNCİ BALYOZ İDDİANAMESİ KABUL EDİLDİ: 1 NUMARALI SANIK BİLGİN BALANLI İkinci “Balyoz” soruşturmasında 28 sanık hakkında dava açıldı. İddianamede 1 numaralı sanık Orgeneral Bilgin Balanlı olurken, 8 muvazzaf askeri için de yakalama emri çıkartıldı.

En rütbeli asker 1 numaralı sanık

İkinci “Balyoz” soruşturmasında 28 sanık hakkında dava açıldı. İddianamede 1 numaralı sanık Orgeneral Bilgin Balanlı olurken, 8 muvazzaf askeri için de yakalama emri çıkartıldı.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi, ''Balyoz Planı'' soruşturması kapsamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği’nce Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Bilgin Balanlı ve Hava Harp Okulu Komutanı Tümgeneral İsmail Taş'ın da aralarında bulunduğu 15'i tutuklu 28 şüpheliye ilişkin hazırlananan iddianameyi kabul etti.

Hazırlanan iddianamede Orgeneral Bilgin Balanlı bir numaralı sanık olarak yer aldı. Mahkeme, 8 muvazzaf sanık hakkında da ''delilleri karartma'' ve ''kaçma'' şüphesi nedeniyle yakalama emri çıkardı.

Davanın ilk duruşması, 15 ve 16 Ağustos'ta Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesinde oluşturulan salonda yapılacak. İddianamenin, İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesince görülen ''Balyoz Planı'' davasının dosyasıyla birleştirilmesi talebi ise davanın görüleceği gün iddianamenin okunmasının ardından değerlendirilecek.

İddianamenin avukatlara dağıtımının ise yarın yapılacağı belirtildi. Bu arada, iddianamenin kabul edildiği ve davanın açıldığı yönünde bildirim yapılan Genelkurmay Başkanlığına, ''İlk davaya konu olan 'Balyoz Planı'nın doğru olup olmadığına'' ilişkin yazının da bugün gönderildiği öğrenildi.

 

Kaynak. MİLLİYET GAZETESİ {http://gundem.milliyet.com.tr/en-rutbeli-asker-1-numarali-sanik/gundem/gundemdetay/28.06.2011/1407905/default.htm}

 Bu haber 914 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,572 µs