En Sıcak Konular

''TÜRK BAYRAĞI'YLA TAHRİK ETTİ'' (!) DENİLEN POLİS KONUŞTU

28 Haziran 2011 12:25 tsi
''TÜRK BAYRAĞI'YLA TAHRİK ETTİ'' (!) DENİLEN POLİS KONUŞTU Silopi’de göstericilere bayrak göstererek olayları tırmandırdığı öne sürülen polisi VATAN buldu. O polis aslında olayın perde arkasının bambaşka olduğunu anlattı.

O bayrağın öyküsü!

Olayların perde arkası bambaşka...

Silopi’de göstericilere bayrak göstererek olayları tırmandırdığı öne sürülen polisi VATAN buldu. O polis aslında olayın perde arkasının bambaşka olduğunu anlattı.

Geçen Cumartesi, Şırnak’ın Silopi ilçesi YSK’nın Hatip Dicle’nin milletvekilliğinin düşürmesini protesto edilmesi sırasında savaş alanına döndü. Polisin gaz bombaları ve basınçlı su sıktığı gruplar, havai fişekler, molotof kokteyli ve taşlarla karşılık verdi. Olaylar sırasında elinde Türk bayrağı tutan sivil bir polis öne çıktı. Polisin bayrağı yanında getirdiği ve protestocuları provoke ettiği iddia edildi.

Bayrağı yakacaklardı

VATAN Şırnak’ta görev yapan ve olayların tırmanmasında rolü olduğu öne sürülen polisi buldu. O polis, yaşadıklarını ve provokasyon iddialarını anlattı: “Biz göstericilere müdahale sırasında zırhlı Shortland aracımızla molotof atım mesafesine kadar yaklaşmadan müdahale ediyorduk. Göstericilerin attıkları molotofların çoğu aracımıza isabet etmedi. Ancak daha sonra bir evin çatısındaki göstericilere baktığımızda ellerinde bir Türk bayrağı olduğunu gördük. Bayrağı bize doğru açıp gösterdikten sonra yakmaya çalıştılar. Ancak bayrak ıslak ve çamurlu olduğu için başaramadılar. Bu sırada aşağıda bulunan göstericiler çatının üstündeki gruba bir şeyler söyledi. Sonrasında siyah giyimli, yüzü kapalı bir şahıs Türk bayrağını aşağıdaki göstericilere attı.”

‘Bize molotof attılar’

“Aşağıda bulunan ve bayrağı alan yüzü maskeli eylemci bayrağı yerden aldı ve aracımıza doğru yürümeye başladı. Bayrağı elinde tutan gösterici kendilerinin kurduğu barikatın iç tarafında bayrağı göreceğimiz şekilde diz hizasında açtıktan sonra kırıştırıp yere attı. Bizlere de bayrağı gelip almamız için eli ile işaret etti. Ancak bayrağı bıraktıkları yer molotof menzili içerisindeydi. Biz buna rağmen yanımızdaki arkadaşlarımızla ‘bayrak yanacağına biz yanalım’ dedik ve aracımızı yerdeki Türk bayrağını almak için barikatın ilerisine doğru sürdük. Araçtan inip bayrağı alacağımız esnada aracımıza molotof isabet etti. Zırhlı Shortland’ın önü tutuştu. Bunun üzerine geri çekilmek zorunda kaldık.”

‘Provokatör değiliz’

“Aracımızı TOMA (Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı) yardımı ile söndürdükten sonra tekrar denemeye karar verdik. Bu sefer aracımızı geride bırakıp bir arkadaş ile beraber yaya olarak gaz tüfeklerimizi kullanarak gösterici grubu püskürttükten sonra bayrağa doğru koşarak bayrağı yerden aldım. Su ve çamurunu silkeledikten sonra bayrağı aldığımı bilmeleri için havaya doğru kaldırıp göstericilere doğru tuttum. Bayrağı öptükten sonra geri çekilerek araca bindim. Akşam eve geldiğimde ilk işim bayrağı yıkamak oldu. Biz yanımızda bayrak taşımıyoruz. Nerede görev yaptığımızı biliyoruz. Bayrak taşıyıp göstericileri provoke etmek gibi bir şeyi asla yapmayız.”(İlker AKGÜNGÖR / VATAN)

 

Kaynak: GAZETEVATAN {http://haber.gazetevatan.com/o-bayragin-oykusu/385894/1/Gundem}Bu haber 1,638 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,170 µs