En Sıcak Konular

APO'DAN YENİ TEHDİT!

26 Haziran 2011 21:48 tsi
APO'DAN YENİ TEHDİT! Terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan, avukatlarıyla yaptığı son görüşmede 15 Temmuz'a kadar kendisiyle yapılan görüşmelerden somut bir şey çıkmaması halinde devrimci halk savaşının devreye gireceğini iddia etti.

Öcalan bu sefer 15 Temmuz'la tehdit etti

Terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan, avukatlarıyla yaptığı son görüşmede 15 Temmuz'a kadar kendisiyle yapılan görüşmelerden somut bir şey çıkmaması halinde devrimci halk savaşının devreye gireceğini iddia etti. Öcalan, daha önce 15 Haziran'dan sonra kötü şeylerin olacağını belirtmiş o tarihe kadar adımlar atılmasını istemişti.

İmralı'da tutuklu bulunan Abdullah Öcalan'ın avukatlarıyla yaptığı haftalık görüşme notları internet sitelerinde yayınlandı. Notlara göre terörist başı Abdullah Öcalan, bağımsızların meclisi 'boykot' kararını destekledi. 15 Temmuz'a kadar kendisiyle tekrar görüşüleceğini, bu görüşmede pratik adımların hayata geçiremeyeceği beyan edilirse devrimci halk savaşının devreye gireceğini söyledi.

Kendisiyle devlet adına yapılan görüşmelerin tartışma aşamasının bittiğini belirten Öcalan, görüşmelerin önemli, ciddi olduğunu, belli bir aşamaya geldiğini, görüşmelerin CHP, MHP ve kamuoyu tarafından merak edildiğini kaydetti. Öcalan, bundan sonra hükümetin yapılan bu görüşmeler konusunda karar vermesi gerektiğini belirtti ve hükümet kurulunca derhal demokratik çözümün ele alınmasını istedi. Türkiye'nin önünde iki yol olduğunu savunan Öcalan, bunları şöyle sıraladı: Demokratik anayasal çözüm, devrimci halk savaşı.

Kaynak: MİLLİ GAZETE {http://www.milligazete.com.tr/haber/ocalan-bu-sefer-15-temmuz-la-tehdit-etti-207362.htm}Bu haber 1,080 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,717 µs