En Sıcak Konular

HRİSTOFYAS AB'DEN TÜRKİYE'YE MÜDAHALE İSTEDİ

26 Haziran 2011 10:15 tsi
HRİSTOFYAS AB'DEN TÜRKİYE'YE MÜDAHALE İSTEDİ AB toplantısına katılmak amacıyla Brüksel'de bulunan Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas, Avrupa Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barosso'dan, Türkiye'ye Kıbrıs konusunda müdahalede bulunmasını talep etti.

Hristofyas, Türkiye'ye müdahale istedi

AB toplantısına katılmak amacıyla Brüksel'de bulunan Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas, Avrupa Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barosso'dan, Türkiye'ye Kıbrıs konusunda müdahalede bulunmasını talep etti.

 Rum Haravgi gazetesi, Hristofyas'ın dün Barosso'yla görüştüğünü ve "Kıbrıs sorununun çözümünde ilerleme sağlanabilmesi için müzakere masasına daha mantıklı öneriler sunulmasına yardımcı olması konusunda Türkiye'ye müdahalede bulunmasını" istediğini yazdı. Habere göre, Hristofyas görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, Barosso'nun kendisine, "Türk tarafıyla sürekli temas halinde bulunduğunu ve bu isteğini ileteceğini söylediğini" ileri sürdü.

7 Temmuz tarihindeki Cenevre zirvesi çerçevesinde gerçekleştirilen Kıbrıs müzakereleri hakkında Barosso'ya ayrıntılı bilgi verme fırsatı bulduğunu belirten Hristofyas, Cenevre görüşmesinden önceki son ana kadar, özellikle uluslararası anlaşmalar, federal hükümetin ve birimlerin rolü, iç güvenlik ve polis gücü konularında uzlaşı sağlamaya hazır olduğunu ilettiğini söyledi.

HRİSTOFYAS LONDRA'YA GEÇTİ
Öte yandan Brüksel'deki temaslarını tamamlayan Hristofyas'ın, dün akşam Brüksel'den İngiltere'nin başkenti Londra'ya gittiği duyuruldu. Habere göre, bir gazete tarafından düzenlenen şarap festivali etkinliğine katılacak olan Hristofyas Pazar günü Güney Kıbrıs'a dönecek.

 

Kaynak: MİLLİ GAZETE {http://www.milligazete.com.tr/haber/hristofyas-turkiye-ye-mudahale-istedi-207267.htm}Bu haber 872 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,851 µs