En Sıcak Konular

1.545 KİŞİLİK KADROYA 88.206 BAŞVURU

24 Haziran 2011 21:48 tsi
1.545 KİŞİLİK KADROYA 88.206 BAŞVURU Ziraat Bankası’nın çeşitli unvanlarda alacağı 1.545 kişilik kadroya 88 bin 206 üniversite mezununun başvuruda bulunduğu bildirildi.

İstatistiklere gölge düşüren rekor başvuru

Ziraat Bankası’na işe girmek için 88 bin 206 kişi başvuru yaptı.

Ziraat Bankası’ndan yapılan yazılı açıklamada, bankanın çeşitli unvanlarda alacağı bin 545 kişilik kadroya "rekor sayıda" başvuru gerçekleştiği, bankanın açmış olduğu pozisyonlar için toplamda 88 bin 206 üniversite mezununun başvuruda bulunduğu bildirildi.

Açıklamada, 2011 yılının ilk yarısında bin 670 kişilik personel alımı gerçekleştiren Ziraat Bankası’nın açtığı sınavla bin 545 kişiyi daha kadrosuna dahil ederek, yaklaşık 25 bin personel sayısına ulaşacağı kaydedildi.

Ziraat Bankası’nın üç yıldır eleman alımı ve yükselme sınavlarını kendi sistem altyapısını kullanarak online olarak gerçekleştirdiği, sistemin adayların ikamet ettikleri illerdeki banka şubelerine davet edilerek bankanın bilgisayarları başında online olarak soruları cevaplandırması ve sınav bitimini takip eden on dakika içinde de sonuçları öğrenmelerine imkan verecek şekilde tasarlandığı ifade edildi.

Açıklamada, "Türkiye’de bir ilk" olan online sınav sistemi ile adayların sınav sonuçlarını aynı gün öğrendiği, bunun bankanın işe alım süresini kısalttığı vurgulandı.

Açıklamada, işe alım sürecinin ilk aşaması olan yazılı sınavların yarın ve 26 Haziran Pazar günü ile 3 Temmuz 2011 Pazar günü gerçekleştirileceği, yazılı sınavda başarı olan adayların ikinci aşamada mülakata tabi tutulacağı, kazanan adayların "www.ziraatbank.com.tr" adresinden kamuoyuna duyurulacağı bildirildi.

 

Kaynak: MİLLİYET GAZETESİ {http://ekonomi.milliyet.com.tr/istatistiklere-golge-dusuren-rekor-basvuru/ekonomi/ekonomidetay/24.06.2011/1406392/default.htm}Bu haber 961 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,690 µs