En Sıcak Konular

NURAY MERT'TEN BDP OTOBÜSÜNDE ZAFER İŞARETİ

24 Haziran 2011 20:15 tsi
NURAY MERT'TEN BDP OTOBÜSÜNDE ZAFER İŞARETİ Güneydoğu’daki yolların operasyonlar için yapıldığını iddia edince Erdoğan’ın hışmına uğrayan gazeteci Nuray Mert’in, BDP seçim otobüsü üzerinden zafer işareti yapması, tartışma yolaçtı.

Mert hangi zaferi kutladı

Güneydoğu’daki yolların operasyonlar için yapıldığını iddia edince Erdoğan’ın hışmına uğrayan gazeteci Nuray Mert’in, BDP seçim otobüsü üzerinden zafer işareti yapması, tartışma yolaçtı.

Nuray Mert’in BDP otobüsü üzerindeki hareketi tartışılıyor
Gazeteci Nuray Mert’in, BDP otobüsü üzerinde eliyle terör örgütü PKK’nın kullandığı zafer işaretini yapması tartışma konusu oldu. Gazeteci Nuray Mert BDP’lilerin teşekkür turuna katıldı. Güneydoğu’ya yapılan duble yorumdan dolayı Başbakan Erdoğan’ın sert tepkisini çeken gazeteci Nuray Mert’in, DTK Eş Başkanı Ahmet Türk’ün seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından yaptığı  teşekkür gezisi sırasında meydandakilere bir partili gibi davranması “Gazetecilik etiğine uygun mu” tartışmasına yol açtı.

Nuray Mert, 26 Mayıs’ta da Avrupa Parlamentosu’nda yapılan Dersim Konferansı’nda da AKP’nin yaptırdığı duble yollarla Dersim Katliamı öncesi yapılan imar politikası üzerinde paralellik kurmuştu. Bu konuya açıklık getiren Mert, Kürt bölgesinde yol projeleri ile ilgili Mayıs’ın ilk haftasında bir gazetedeki yazıda yer alan “Artık zor dönemi bitti yol dönemi başladı” şeklindeki değerlendirmeye dikkat çekerek, “Aslında yol ve zor politikaları her zaman beraber gidiyor” ifadesini kullandı. Mert, Avrupa Parlamentosu’ndaki konuşmasının ardından Brüksel’de PKK’nın yayın organı ANF’ye de aynı yönde açıklamalarda bulunmuştu.

Erdoğan’la kapışmıştı
Mert’in bu sözlerine Başbakan Erdoğan’dan cevap gecikmemiş ve Erdoğan, “Mert değil, namert” ifadesini kullanmıştı. Erdoğan’la karşılıklı atışma sonrasında Ahmet Türk’ün seçim bölgesindeki vatandaşlara yaptığı teşekkür gezisi sırasında otobüs üzerinde meydandakilere PKK’nın zafer işaretini yaparken görüntülenen Nuray Mert, tepkilerin hedefindeki isim oldu.

NELER SÖYLEMİŞLERDİ
Mert: Zor ve yol beraber gidiyor
Benzetmek gibi olmasın, bunun ardından katliam gelecek manasında değil. 1935’te ilk raporlarda hep yol inşa edilmesinden bahsedilir, çünkü buraya yapılacak harekat için yol lazım. Şu anda o bölgedeki şiddet politikalarının da alt yapısı oluyor, o paralelliği hatırlatmak için...

Erdoğan: Mertlik değil namertlik
Bir bayan gazeteci, köşe yazıları yazıyor. Son yıllarda kendini kaybetmiş şekilde kin kusuyor. 1935 yılında Dersim Katliamı öncesinde buraya yapılacak harekat için yol inşa edilmiş. AK Parti’nin duble yollarını da işte bu şekilde yorumluyor. Bu mertlik değil namertliktir.

 

Kaynak:

 Bu haber 1,340 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,976 µs