En Sıcak Konular

KADDAFİ: ''SAVAŞ SONUNA DEK SÜRECEK!''

24 Haziran 2011 17:28 tsi
KADDAFİ: ''SAVAŞ SONUNA DEK SÜRECEK!'' Kaddafi, Libya televizyonunda yayınlanan sesli mesajında, "sırtının duvarda olduğunu, ölümden korkmadığını ve haçlı Batı'ya karşı savaşın sonuna dek süreceğini" söyledi.

Kaddafi meydan okudu

Albay Muammer Kaddafi, Libya televizyonunda yayınlanan sesli mesajında, "sırtının duvarda olduğunu, ölümden korkmadığını ve haçlı Batı'ya karşı savaşın sonuna dek süreceğini" söyledi. Kaddafi, Müslüman bir ülkeye karşı çoluk çocuk hedeflenen haçlı saldırısını kınadığını ifade etti.

Kaddafi: Haçlı batıya karşı savaş sonuna dek sürecek  

Albay Muammer Kaddafi, Libya televizyonunda yayınlanan sesli mesajında, "sırtının duvarda olduğunu, ölümden korkmadığını ve haçlı Batı'ya karşı savaşın sonuna dek süreceğini" söyledi.

"Direneceğiz ve savaş sonuna, siz başarıncaya dek sürecek ama tükenmeyeceğiz" diyen Kaddafi mesajında, pazartesi NATO bombardımanında ailesinden çok sayıda kişiyi kaybeden yakın dostu Huildi Hamidi'ye saygılarını sundu.

"Siz çocuklarımızı, torunlarımızı öldürdükten sonra aramızda hiçbir anlaşma yok. Sırtımız duvarda. Siz (Batı) geri adım atabilirsiniz" diye konuşan Muammer Kaddafi, korkmadıklarını, hayatta kalmaya veya kurtulmaya çalışmadıklarını söyledi. Kaddafi, Müslüman bir ülkeye karşı çoluk çocuk hedeflenen haçlı saldırısını kınadığını ifade etti.

Kaddafi mesajında öfkeli bir sesle, "Hangi hakla siyasetçileri ve ailelerini hedef alırsınız? Hamidi'nin Trablus'taki ofisi dört kez bombalandı. 

Onu arıyorlardı, çünkü o bir kahraman. Ofisinde bulamayınca onu evinde öldürmeye çalıştılar" diye konuştu.

NATO'yu, açıkladığı gibi askeri bir tesis olmadığını doğrulaması için Hamidi'nin bombalanan ikametgahına araştırma ekibi göndermeye çağıran Kaddafi, Trablus rejimine göre, bu bombardımanda ölen Hamidi'nin dört yaşındaki torunu Halide'nin anısına Kuzey Afrika'nın en yüksek abidesini dikme sözü verdi.

Kaddafi, "Kalacağız, direneceğiz ve boyun eğmeyeceğiz. Füzelerinizle iki, üç, 10 veya 100 yıl vurun. Onur Hamidi ailesine, zafer bize" diye konuştu. 

NATO'nun pazartesi Trablus'un 70 km batısındaki Sorman'da düzenlediği hava taarruzunda, Kaddafi'nin yol arkadaşı ve etkin siyasi isim olan Hamidi'nin evi hedeflenmiş, Trablus'a göre saldırıda Hamidi ailesinin üçü çocuk birçok bireyi 15 kişi ölmüştü.

 

Kaynak: ORTADOĞU GAZETESİ  {http://www.ortadogugazetesi.net/haber.php?haber=kaddafi-meydan-okudu&id=20516}

 Bu haber 761 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,019 µs