En Sıcak Konular

PKK YOL KESİP KİMLİK KONTROLU YAPTI

21 Haziran 2011 19:58 tsi
PKK YOL KESİP KİMLİK KONTROLU YAPTI Tunceli-Erzincan karayolunu, dün öğlen saatlerinde kesen kalabalık PKK’lı grubu, araçları durdurarak kimlik kontrolü yaptı.

PKK'lılar yol kesip kimlik kontrolü yaptı!

TUNCELİ-Erzincan karayolunu dün öğle saatlerinde keserek kimlik kontrolü yaptıktan sonra jandarma karakollarına ekmek taşıyan 2 aracı ateşe veren PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek için başlatılan kapsamlı operasyon sürdürülüyor.

Tunceli-Erzincan karayolunu, dün öğlen saatlerinde kesen kalabalık PKK’lı grubu, araçları durdurarak kimlik kontrolü yaptı. Karakollara ekmek taşıyan 2 aracı da ateşe verdikten sonra ormanlık alana doğru kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için dün başlatılan hava destekli operasyonlar, bu sabah erken saatlerde bölgeye sevkedilen çok sayıda özel eğitimli profesyonel birliklerle genişletildi.
Bu sabah saatlerinden itibaren güvenlik güçlerinin teknik cihazlar ile yaptıkları çalışmalar sonucu yol kesen PKK’lı grubunun Kutuderesi Vadisi’nin iç kesimlerine doğru kaçarak ormanlık alanlarda gizlendikleri tespit edildi. Bunun üzerine bölgeye helikopterle çok sayıda asker sevkedildi. Tunceli İl Jandarma Komutanlığı ve Tunceli 4’üncü Komando Tugay Komutanlığı’ndan kalken çok sayıda Sikorsky helikopter, Kutuderesi, Güleç, Uzunlar ve Söğütlü Çeşme bölgeleri, Erdoğdu ile Yeşilkaya Köyleri kırsal alanlarına çok sayıda özel eğitimli birlik indirdi.

Ayrıca Tunceli merkez Çicekli, Demirkapı ve Geyiksuyu bölgelerinde de operasyon başlatılırken, Hozat İlçesi kırsal alanında da çok sayıda askerin katıldığı operasyon, Tunceli il sınırlarının tamamını kapsayacak şekilde genişletildi.

Bu sabah ve öğle saatlerinde iki Kobra helikopteri Kutuderesi’nin iç kesimlerindeki derin vadileri yoğun bombaladığı belirtildi. Kutuderesi Vadisi’nde hakim tepelere indirilen özel eğitimli profesyonel birlikler, vadinin derinliklerindeki ormanlık alana doğru kaçan PKK’lıların izlerini sürdü.

Özel eğitimli askerler, 35 dereceyi bulan sıcak altında 40 kiloya varan techizatla takip ve arama operasyonlarını sürdürüyor. PKK’lıların uzaktan kumandalı bombalı saldırılarına karşı bazı askerler sırtlarında, frekans bozucu seyyar jammer cihazlarını taşıdı.

Geçen yıllarda zorunlu kalınmadığı sürece ormanlık ve sık alanlara girmeyen askerler, bu kez aldıkları özel eğitimler ve beraberinde taşıdıkları özel teknik cihazlarla artık sığ ormanlık alanlara kadar girdi. Tunceli merkez Erdoğdu Köyü yakınlarında operasyona çıkan çok sayıda profesyonel birlik, sık meşe ormanlarının bulunduğu bölgeye girerek PKK’lıları aradı. Meşe alanlarının çok sık olması ve görüş alanının yer yer 20 metre olmasına karşın askerlerin ormanlık alana büyük bir kararlılıkla girdikleri görüldü.
Özel eğitimli profesyonel birliğe öncülük eden grup arasında, mayın ve bombalı tuzakları tespit etme özelliğine sahip köpler de bulundu. Mayın ve patlayıcı madde arama dedektörleri ve köplerin arkasında ise ani ve seri ateş etme kabiliyetine sahip gruplar ile destek kuvvetleri de yanlardan geniş alanda takip operasyonunu sürdürdürdü.

 

Kaynak: GAZETEVATAN {http://haber.gazetevatan.com/pkklilar-yol-kesip-kimlik-kontrolu-yapti/384767/1/Gundem}Bu haber 785 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,675 µs