En Sıcak Konular

ZANA:''DEVLETE ORTAK OLMAK İÇİN ANKARA'YA GİDİYORUZ''

15 Haziran 2011 11:00 tsi
ZANA:''DEVLETE ORTAK OLMAK İÇİN ANKARA'YA GİDİYORUZ'' AKP Hükümeti'nin Habur'da başlattığı açılım süreci bölücüleri iyice cesaretlendirdi.

Hayaldi AKP sayesinde gerçek oldu

AKP Hükümeti'nin Habur'da başlattığı açılım süreci bölücüleri iyice cesaretlendirdi. BDP'nin desteğiyle Diyarbakır'da seçimi kazanan bağımsız adaylar kutlama toplantıları yaptı. Kutlamada konuşan Şerafettin Elçi, "Başkan Apo ve dağlardaki kahramanlar başları dik ve onurlu bir şekilde aramızda olacaklardır" derken, Türkiye ve Kürt halkına teşekkür eden Leyla Zana ise, Kürtler'in devletin ortağı olacağını söyledi. Toplantıda "Kürdistan bizim ülkemiz, Diyarbakır başkentimiz" türküleri ile PKK marşları çalındı.

BDP'nin çağrısı üzerine Batıkent Kavşağı'ndaki meydanda toplananlar, 6 bağımsız adayın miletvekili seçilmesini bölücü sloganlar eşliğinde kutladı. Alanda ve sahnede PKK flamaları, bölücübaşı Abdullah Öcalan posterleri ile Kuzey Irak Federal Kürt Bölgesinde kullanılan Kürt bayrağı açıldı. BDP Genel Başkan Vekili Hamit Geylani, Genel Başkan Yardımcısı Filiz Koçali ile milletvekili seçilen Leyla Zana, Şerafettin Elçi, Emine Ayna, Nursel Aydoğan ve Altan Tan yoğun kalabalık nedeniyle güçlükle çıkabildikleri platformda vatandaşları zafer işaretleri yaparak selamladı.

Platformda "Kürdistan bizim ülkemiz, Diyarbakır başkentimiz" türküleri ile PKK marşlarının çalındığı platformun üzerine çıkan yüzü kapalı gençler büyük PKK flaması açtı. Kutlamada kısa konuşmalar yapan milletvekili adayları, Demokratik özerkliğin inşasının mutlaka gerçekleşeceği mesajları verip, Kürt ve Türkiye halklarına kendilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.
 
"BAŞKAN APO DA, DAĞLARDAKİ KAHRAMANLAR DA ARAMIZDA OLACAK"

Kutlamada konuşan Şerafettin Elçi, "Başkan Apo ve dağlardaki kahramanlar başları dik ve onurlu bir şekilde aramızda olacaklardır" dedi.BDP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Koçali, Diyarbakır'ın direnişin, başkaldırının, isyanın ve özgürlüğün başkenti olduğunu söyleyecek kadar ileri gitti. Koçali, "Bölgenin pek çok şehrinde çok büyük bir zafere imza attık.İstanbul'a Mersin'e, Hakkari'ye, Adana'ya selam olsun. Ayrıca Bingöl halkımıza çok teşekkür ediyoruz. Oradaki makul talihimizi yendik. Biz biliyoruz ki özgürlük ilmek ilmek örülüyor. Özgürleşene kadar bu birliğimiz, gücümüz ve militanlığımız devam edecek" dedi.
 
"DEVLETE ORTAK OLMAK İÇİN ANKARA'YA GİDİYORUZ"

Konuşmasına "Türkiye'ye teşekkürler" diyerek başlayan Leyla Zana ise, "İstanbul, Mersin, Adana'daki halklar barış ve kardeşlik içinde yer aldılar. Türkiye ve Kürdistan'a teşekürler. Bizler ortaklığa geliyoruz. Biz diyoruzki Kürtler bu devletin ortağı olacaktır. Kimse aksini düşünmesin. Bugün Kürtlerin ulusal birliğinin bayramıdır" dedi.

 

Kaynak: ORTADOĞU GAZETESİ {http://www.ortadogugazetesi.net/haber.php?id=20426&haber=hayaldi-akp-sayesinde-gercek-oldu}Bu haber 856 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  9,398 µs