En Sıcak Konular

BAHÇELİ: ''MHP'Yİ MECLİS DIŞI BIRAKMA KOMPLOSU TUTMADI''

13 Haziran 2011 10:45 tsi
BAHÇELİ: ''MHP'Yİ MECLİS DIŞI BIRAKMA KOMPLOSU TUTMADI'' MHP Genel Başkanı Bahçeli,“Partimizi Meclis dışında bırakmaya dönük sistemli, planlı, tuzak ve komplolar milletimizin kararlılığına çarpmış ve sonuçsuz kalmıştır” dedi.

Meclis dışı bırakma komplosu tutmadı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim sonuçlarıyla ilgili açıklamasında kaset skandallarına değinerek, “Partimizi Meclis dışında bırakmaya dönük sistemli, planlı, tuzak ve komplolar milletimizin kararlılığına çarpmış ve sonuçsuz kalmıştır” değerlendirmesini yaptı.

Bahçeli, gece yarısı yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Sonuna kadar saygılıyız
Milli irade tecelli etmiş ve kararını vermiştir. AKP geçerli oyların yaklaşık yüzde 50’sini alarak 3’üncü defa tek başına iktidara ulaşmıştır. MHP ise yaklaşık yüzde 13 oy oranıyla 54 milletvekili kazanmış ve Meclis’in 3’üncü partisi olmuştur. Milletimiz MHP’ye muhalefet görevini vermiştir. Partimiz, büyük Türk milletinin tercihine sonuna kadar saygılıdır.

Ne var ki seçim arifesinde sahnelenen oyunlar ve senaryolar birçok açıdan düşündürücü ve tartışmaya açık bir durumu da ortaya çıkarmıştır. Partimizi baraj altında bırakmaya dönük kirli bir kampanya, merkezinde AKP’nin bulunduğu geniş bir ittifak tarafından tüm gücüyle icra edilmiştir.

Kamuoyunu yönlendirmek maksadıyla sürekli olarak ilan edilen anketler, MHP’ye yönelik psikolojik operasyonun önemli bir unsuru olmuştur. MHP’nin temsil edilmediği bir Meclis yapısının hayat bulması için insaf, vicdan, haya, hukuk ve ahlak dışı her türlü yola başvurulmuştur. Hatta YSK’nın partimizin ihraç ettiği bazı milletvekili adayları ile ilgili yanlı tutumu ve işi yokuşa süren tavrı son derece yakışıksız olmuş ve oynanan oyunların bir parçası olduğu şüphesini güçlendirmiştir. Çifte standartlı bu uygulamanın öncelikle MHP’yi kamuoyu nezdinde zor durumda bırakmaya dönük olduğu kuşkusuzdur.

Millet yalnız bırakmadı

Başbakan Erdoğan’ın iftiralarının, ağır hakaretlerinin ve tezgâhlarının hedefinde partimiz yer almıştır. Buna rağmen Türk milleti, MHP’yi sahiplenmiş ve yalnız bırakmamıştır. Partimizi Meclis dışında bırakmaya dönük sistemli, planlı, tuzak ve komplolar milletimizin kararlılığına çarpmış ve sonuçsuz kalmıştır. Çok meşakkatli seçim süresinde fedakârca çalışan tüm teşkilat mensuplarımıza ve dava arkadaşlarımıza bu vesileyle teşekkür ediyorum. MHP’nin güçlü bir şekilde Meclis’te temsil edilmesi için oylarıyla yardımını ve desteğini esirgemeyen milletimize şükranlarımı sunuyorum. Seçim sonuçlarının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Odasından izledi

MHP Lideri Devlet Bahçeli, oyu Ankara’da Çankaya Anıttepe İlköğretim Okulu’ndaki 4460 sayılı sandıkta kullandı. Bahçeli, seçimi Genel Merkez’deki odasından takip ederken, parti yemekhanesinden getirilen yemekleri yiyip, bol bol çay içti. MHP’liler, sonuçları sakin bir tavırla izlediler.(Umut ERDEM - Hürriyet)

 

Kaynak: HÜRRİYET GAZETESİ {http://www.hurriyet.com.tr/gundem/18018550.asp?gid=381}Bu haber 723 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,049 µs