En Sıcak Konular

''MAVİ MARMARA GÖNÜLLÜLERİ ''SKANDAL KONSERİ'' ENGELLEDİ

11 Haziran 2011 17:03 tsi
''MAVİ MARMARA GÖNÜLLÜLERİ ''SKANDAL KONSERİ'' ENGELLEDİ Gazeteci ve Yazarlar Vakfı ve İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu'nun İstanbul'da düzenlemek istediği konser halktan gelen yoğun tepki üzerine iptal edildi.

Skandal konsere gençler dur dedi

Gazeteci ve Yazarlar Vakfı ve İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu'nun İstanbul'da düzenlemek istediği konser halktan gelen yoğun tepki üzerine iptal edildi. Organizasyonu protesto eden gençler, Mavi Marmara gemisinde 9 Türkiye vatandaşını şehit eden katil İsrail ile ortak yapılan tüm organizasyonları engelleyeceklerini söyledi.

Gazeteci ve Yazarlar Vakfı'na bağlı Kültürlerarası Diyalog Platformu ile İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu'nun düzenlediği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ, Fatih Belediyesi ve Koza İş ve Kadın Derneği'nin desteklediği konser halktan gelen tepkiler üzerine iptal edildi. Sosyal medya üzerinden örgütlenen gençler, Mavi Marmara'da 9 kişiyi şehit eden İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu'nun da konsere destek verenler arasında olmasını protesto etti. Konserin yapılacağı Sultanahmet meydanında toplanan gençler, İsrail ve konsere destek veren kurumları protesto etti, Mavi Marmara şehitlerine ithafen konser verdi.

İptal edilen konserin yapılacağı saatte Sultanahmet'te buluşan gençler, İsrail ve konseri düzenleyenleri sloganlarla protesto etti. Grup intifada da ezgiler ve marşlar söyleyerek protestoya destek verdi. Mavi Marmara Gönüllüleri adına yapılan basın açıklamasında, tepkinin konsere katılacak sanatçılara değil, içinde barış kelimesi geçen organizasyonda, Mavi Marmara'da 9 aktivisti şehit eden İsrail'in yer almasına olduğu belirtildi. Konser afişlerinde Gazeteci ve Yazarlar Vakfı'na bağlı Kültürlerarası Diyalog Platformu, İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ ve  Fatih Belediyesi ve Koza İş ve Kadın Derneği'nin logosunun yer aldığının hatırlatıldığı açıklamada, İsrail medyasında bu konserin Mavi Marmara sonrasında Türkiye ile bozulan ilişkileri düzeltmek amacının taşındığı, konser yerinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edildiği ve konsere Gülen cemaatinin yer verdiği bilgilerinin yer aldığı söylendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Fatih Belediyesi'nin görevinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hizmet olduğunun hatırlatıldığı açıklamada, "Katillerle iş birliği yapıp bu konsere sponsorluk yaptıkları için kınıyoruz. Sizin göreviniz bu halka hizmettir, halkın parası ile Siyonistlere değil" denildi.

İsrail devletinin Türkiye'de bozulan imajının muhafazakar bazı gruplar aracılığıyla düzeltilmek istendiğinin altının çizildiği açıklamada, "Bu oyuna özelde Gazeteci ve Yazarlar Vakfı, genelde ise Gülen cemaati olarak adlandırılan yapı alet olmaktadır. Biz Filistin dostları ve Mavi Marmara'da katledilen kardeşlerimizin yakınları olarak bu kansızlığa ve vicdansızlığa isyan ediliyoruz" sözlerine yer verildi. Katil İsrail devletinin Türkiye'deki konsoloslukları aracılığıyla asla barış sağlanamayacağının belirtildiği açıklamada, İsrail ile ortak ilişkilere girecek ve faaliyetler organize edecek her türlü vakıf, dernek, kurum ve kuruluşlar Mavi Marmara dostlarını karşılarında bulacaktır" uyarısı yapıldı.*

 

<< Mir Haber'in notu: Yüreğinizden öpüldünüz çocuklar >>

 

*Kaynak: MİLLİ GAZETE {http://www.milligazete.com.tr/haber/skandal-konsere-gencler-dur-dedi-205517.htm}Bu haber 893 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,334 µs