En Sıcak Konular

AYB'DEN TACİKİSTAN'A MALİ DESTEK

12 Haziran 2011 16:34 tsi
AYB'DEN TACİKİSTAN'A MALİ DESTEK Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman ile bir araya gelen Avrupa Yatırım Bankası (AYB) Başkanı Philippe Maystadt, Tacikistan ekonomisinin istikrarlı kalkınması için mali desteklerini sürdüreceklerini kaydetti.

Avrupa Yatırım Bankası'ndan Tacikistan'a mali destek

Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman ile bir araya gelen Avrupa Yatırım Bankası (AYB) Başkanı Philippe Maystadt, Tacikistan ekonomisinin istikrarlı kalkınması için mali desteklerini sürdüreceklerini kaydetti.

AYB, Tacikistan'a 14 milyon Euro proje kredisi kullandıracak. Ayrıca, 7 milyon Euro hibe desteğinde bulunacak.

Tacikistan Devlet Başkanı Rahman, Avrupa Birliği üye ülkeleri turu kapsamında Avrupa Yatırım Bankası'nı ziyaret etti. AYB Başkanı Maystadt ile görüşen Rahman, bankanın Tacikistan'da faaliyetlerine başlamasıyla kutladı.

Tacikistan ile AYB arasındaki işbirliği imkanlarının ele alındığı görüşmede, taraflar Orta Asya ülkeleri arasında Tacikistan'ın AYB ile işbirliği yapan ilk ülke olmasının memnuniyet verici olduğunu belirttiler. Maystadt, Tacikistan'ın ekonomik açıdan istikralı kalkınması için mali destekte bulunmaya hazır olduklarını kaydetti. Görüşme sonucunda Tacikistan ile AYB arasındaki iki yeni işbirliği anlaşması imzalandı. İmzalanan anlaşmalar sonucunda, AYB Tacikistan'daki enerji projelerin hayata geçirilmesi için kredi kullandıracak.

AYB ilk etapta Tacikistan'a 14 milyon euro'luk indirimli kredi, ikinci etapta ise 7 milyon euro değerinde hibe desteğinde bulunacak.

Tacikistan ile AYB arasındaki işbirliği ilişkileri, Tacik lider Rahman'ın Şubat 2009 tarihinde Brüksel'e yaptığı ziyaret kapsamında imzalanan anlaşma sonucunda başlamıştı.

 

Kaynak: MİLLİ GAZETE {http://www.milligazete.com.tr/haber/avrupa-yatirim-bankasi-ndan-tacikistan-a-mali-destek-205488.htm}Bu haber 831 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,296 µs