En Sıcak Konular

İLKOKUL MEZUNLARI İÇİN EHLİYET ALMA SÜRESİ 4 TEMMUZ'DA BİTİYOR

10 Haziran 2011 16:59 tsi
İLKOKUL MEZUNLARI İÇİN EHLİYET ALMA SÜRESİ 4 TEMMUZ'DA BİTİYOR İlkokul mezunlarının ehliyet alma süreleri 4 Temmuz'dan itibaren sona eriyor.

İlkokul mezunları 4 Temmuz'dan itibaren ehliyet alamayacak

İlkokul mezunlarının ehliyet alma süreleri 4 Temmuz'dan itibaren sona eriyor.

Türkiye Sürücü Kursları Federasyonu Başkanı Musa Ayan, ilkokul mezunlarının sürücü belgesi almak için 4 Temmuz'dan itibaren başvuru hakkı olmadığını belirterek, ehliyet almak isteyen ilkokul mezunlarına çağrıda bulundu. Sürücü kurslarının her ayın 1 ila 10. günü arasında kursları açtığını hatırlatarak, ilkokul mezunlarının en geç 3 Temmuz'a kadar sürücü kurslarına başvurabileceğinin altını çizdi. Bu sürenin sonunda başvurmak isteyen, ilkokul mezunları ise ehliyet alma hakkından yararlanamayacak. Karayolları Trafik Kanunu'nda 2006 yılında yapılan değişiklikle ilkokul mezunlarının sürücü belgesi almalarına 5 yıl süre tanınmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü'nün çalışmaları sonunda sürücü kurslarına kurum kontenjanı getirildiğini belirten Ayan, "Her kurs kendi kontenjanı kadar aylık kursiyer kaydı yapabilecek. Kurslarda sınıfların fiziki durumuna göre kontenjan sınırlaması getirildi. En fazla bir sınıfı için 30 kişiden oluşmak zorunda. Kurslar teorik ve pratik eğitimler sürecinde 45 gün sürüyor." dedi.

Sürücü kursları sahiplerinden Serbülent Balcı, 4 Temmuz'un ilkokul mezunları için son başvuru tarihi olmasından dolayı, başvurularda ilkokul mezunlarına öncelik vereceklerini söyledi. Her ay 3 grup açtıklarını belirten Balcı, "Sınıflarımızda 48 kursiyer kapasiteli. Bunun için ehliyet alacak olan kişilerden önceliğimiz ilkokul mezunları olacak." şeklinde konuştu.

 

Kaynak: MİLLİ GAZETE {http://www.milligazete.com.tr/haber/ilkokul-mezunlari-4-temmuz-dan-itibaren-ehliyet-alamayacak-205408.htm}Bu haber 1,946 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,927 µs