En Sıcak Konular

''DEMİRTAŞ AKP İLE YAPTIKLARI İTTİFAKI AÇIKLASIN''

8 Haziran 2011 13:19 tsi
''DEMİRTAŞ AKP İLE YAPTIKLARI İTTİFAKI AÇIKLASIN'' CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu,''Selahattin Demirtaş’a çağrıda bulunuyorum. Lütfen bu anlaşmayı seçimden önce açıklayın. Hangi il başkanı, genel başkandan habersiz anlaşma imzalar” dedi.

'Demirtaş AKP ile yaptıkları ittifakı açıklasın'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün gece katıldığı “Teke Tek” programında, Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtladı. “Sayın Abdullah Gül, bu ülkenin Cumhurbaşkanıdır, pozisyonunu çok iyi bilmek durumundadır. Sıcak politikanın içine girmek Sayın Gül’e yakışmaz” diyen Kılıçdaroğlu özetle şöyle konuştu:

THE ECONOMİST YORUMU: Economist dergisinin böyle bir yazısının Türkiye’deki seçimleri çok fazla etkileyeceğini sanmıyorum, ama benim anlayamadığım bir konu var. Sayın Erdoğan, bundan o kadar büyük bir alınganlık göstermiş ki, bizimle Economist’i ortak çete olarak lanse etti.

GAZETECİLER HAPİSTE: Erdoğan ne derse desin, Türkiye’de demokrasi ve özgürlük sorunu var. Bunu herkes görüyor ve bunu gösteren de biziz. Türkiye’de kaç gazetecinin hapse atıldığını, nasıl tutuklandıklarını, evlere nasıl baskın yapıldığını bütün dünya öğrensin diye İngilizce broşür ve kitaplar hazırladık.

DOĞRULARI DA VAR: AKP’nin bazı doğru şeyler yaptığını elbette kabul ederiz. Duble yolları yaptılar, itirazımız yok. İtirazımız, kaça yaptılar, bu duble yolların onarımı için ayrıca ne kadar para harcadılar.

DOKUNULMAZLIKLAR: Başbakan Erdoğan’ın söz verip de yerine getirmediği yüzlerce şey var. 2002’de çıktı ’Dokunulmazlıkları kaldıracağız’ dedi. Bu nasıl kararlılık. Kalktı mı? Hayır.

BDP-AKP ANLAŞMASI: Hakkari mitinginde bayrak olmadığı ve BDP’lilerin destek verdiği iddia ediliyor. Bayrak, 70 milyonun bayrağı zaten, bayrak üzerine siyaset mi yapılır? Biz mitingi herkes dinlemeye gelsin diye yaparız. Adamdaki kıskançlık öyle noktaya ulaşmış ki, ’Niye sizin mitinginizi dinlemeye geldiler?’ diyor. Ne yapalım, adamları dövelim mi?”

Başbakan “CHP ve BDP, 5 maddelik anlaşma yaptılar” dedi. Onurlu bir insan o anlaşmayı açıklar. Niye açıklamıyor? Yok böyle bir anlaşma. Ama Allah büyük, eski BDP Genel Başkanı Demirtaş, ’CHP’yle bir anlaşmamız yok, ama AKP İl Başkanıyla bizim yaptığımız yazılı bir anlaşma var, bunu açıklarsam ortalık karışacak, seçimden sonra açıklayacağım” dedi. Sayın Erdoğan’da tık yok. Selahattin Demirtaş’a çağrıda bulunuyorum. Lütfen bu anlaşmayı seçimden önce açıklayın. Hangi il başkanı, genel başkandan habersiz anlaşma imzalar”

BİLGİSİ YETERLİ DEĞİL: Onun ne olduğunu bütün millete göstereceğim. Gelsin karşıma. Eminim gelemez, niye gelemez, çünkü bilgisi yeterli değil.

 

Kaynak: VATAN GAZETESİ {http://haber.gazetevatan.com/Haber/382215/1/Gundem}Bu haber 802 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,948 µs