En Sıcak Konular

COCA COLA ''İSLAM DÜNYASI EKONOMİK FORUMU'NA SPONSOR OLDU

8 Haziran 2011 11:54 tsi
COCA COLA ''İSLAM DÜNYASI EKONOMİK FORUMU'NA SPONSOR OLDU İslam Dünyası ekonomik Forumunun Kazakistan'daki zirve toplantısının stratejik sponsorunun ABD'li sermaye devi Coca Cola olması dikkat çekti.

Coca Cola, İslam Dünyası Ekonomik Forumu'na sponsor oldu

İslam Dünyası Ekonomik Forumu (İDEF) 7.Toplantısı Kazakistan'ın başkenti Astana'da çalışmalarına başladı. 'İslam Dünyası'nın ekonomik sorunlarının tartışıldığı topantıya Asya, Afrika ve Avrupa'dan liderlerin yanı sıra 150'den fazla dünyaca alanında meşhur uzman katılıyor.

Üç gün sürecek toplantıda; küreselleşme, rekabet, Müslüman ve diğer ülkelerle çok taraflı ilişkiler ve stratejik ortaklık yolları, İslam bankacılığı, finansal altyapının geliştirilmesi, helal gıda, orta ve küçük ölçekli işletmelerin geliştirilmesi ve alternatif enerji kaynaklarının tartışılması gibi konular ele alınacak.
 
İslam Dünyası ekonomik Forumunun Kazakistan'daki zirve toplantısının stratejik sponsorunun ABD'li sermaye devi Coca Cola olması dikkat çekti. Küresel sermayenin temsilcisi sponsorluğundaki toplantının sonuçları bakımından zihinlerde soru işareti oluşturdu.
 
Ana gündem maddelerinden bir tanesinin helal gıda olan bir toplantının ana sponsorunun Coca Cola olması şaşkınlıkla karşılandı. Geçtiğimiz günlerde medyada Coca Cola'nın bileşiminde azımsanmayacak ölçüde alkol bulunduğuna dair haberler yer almış, bu konuda Coca Cola'dan herhangi bir yalanlama gelmemişti....
 
Coca Cola'nın bir İslam ekonomi toplantısına sponsor olmasını nasıl yorumladığı sorulan milligazete.com.tr  yazarlarından Fevzi Öztürk, "İslam Dünyası ekonomik modeller oluşturamıyor. Kapitalist gömleğin düğmelerini değiştirip giydirmeye çalışıyorlar...  Yani İslam ekonomisi diye, mevcudu yedirmeye çalışmak... Bunu yaparken de ağızlarını bize karşı büzerek 'islamic finance' diyorlar'' ifadesini kullandı.

 

Kaynak: MİLLİ GAZETE {http://www.milligazete.com.tr/haber/coca-cola-islam-dunyasi-ekonomik-forumu-na-sponsor-oldu-205089.htm}Bu haber 894 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,040 µs