En Sıcak Konular

ZANA: DEVLET SEÇİMDEN SONRA ÖCALAN'I SERBEST BIRAKACAK''

8 Haziran 2011 11:06 tsi
ZANA: DEVLET SEÇİMDEN SONRA ÖCALAN'I SERBEST BIRAKACAK'' Bağımsız milletvekili adayı Leyla Zana, seçimlerden sonra devletin terörist Abdullah Öcalan'ı serbest bırakacağını iddia etti.

Leyla Zana'dan şok açıklama

Bağımsız milletvekili adayı Leyla Zana, seçimlerden sonra devletin terörist Abdullah Öcalan'ı serbest bırakacağını iddia etti.

BDP'nin Diyarbakır'da desteklediği bağımsız milletvekili adayı Leyla Zana, seçimlerden sonra devletin terörist Abdullah Öcalan'ı serbest bırakacağını öne sürdü.
 
Seçim bölgesi Diyarbakır'da seçim çalışmalarını sürdürden Zana, Bismil ilçesinde Belediye Başkanı BDP'li Cemile Eminoğlu ile birlikte gün boyu 28 köyü ziyaret etti.
 
Köy ziyaretleri sırasında çocukların yüzlerine sarı, kırmızı, yeşil renklerle, "Apo ve PKK" yazıları yazdıkları görülürken Zana, zafer işaretleri yapan köylü kadın ve erkeklerin sevgi gösterileriyle karşılandı. Köylülere yaptığı konuşmada Öcalan'ın Kürtler örgütleyerek büyük bir aile yarattığını iddia ederek, bu aileye de "Öcalan Ailesi" adını verdi.
 
ÖCALAN BÜYÜK BİR AİLE YARATTI
 
Annelerin acılarını ifade etmek icin cümlelerin anlamını yitirdiğini anlatan Zana, şöyle dedi: "Çok büyük acılar ve sıkıntılar çektik. Bizim çektiğimiz acı ve sıkıntıları çocuklarımız yaşamasın. Bu sistem 86 yıldır bu halkı bir birine kırdırttı. Artık o günler geride kaldı. Özgür kimlik ve düşünce dolu yarınlar gelmesini diliyorum. Sayın Öcalan bu halktan büyük bir aile yarattı. Bu halkın birliği sayın Öcalan'ı aranıza getirecek, siz birliğinizi oluşturdukça o güçlenir. Bu renkli bir seçim. Kürdistan'ı renkli kılan bir seçim." Zana'nın konuşması sık, sık; 'Biji Serok Apo' (Yaşasın başkan Apo) sloganlarıyla kesilmesi üzerine Zana, "Seçimlerden sonra devlet onu da aranıza getirecek" diye karşılık verdi.

 

Kaynak: MİLLİ GAZETE {http://www.milligazete.com.tr/haber/leyla-zana-dan-sok-aciklama-205003.htm}Bu haber 1,029 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,826 µs