En Sıcak Konular

ERDOĞAN'IN ENGİN ALAN'LA İLGİLİ YENİ SÖZLERİ KAFALARI KARIŞTIRDI

7 Haziran 2011 10:51 tsi
ERDOĞAN'IN ENGİN ALAN'LA İLGİLİ YENİ SÖZLERİ KAFALARI KARIŞTIRDI Başbakan Erdoğan, 18 Mart anmaları sırasında Çanakkale’deki törende ayağa kalkmadığı için bedel ödediğini ifade ettiği Balyoz tutuklusu ve MHP İstanbul 1. bölge milletvekili adayı emekli Korgeneral Engin Alan için yeni bir iddia ortaya attı.

Erdoğan konuştu, kafalar karıştı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart anmaları sırasında Çanakkale’deki törende ayağa kalkmadığı için bedel ödediğini ifade ettiği Balyoz tutuklusu ve MHP İstanbul 1. bölge milletvekili adayı emekli Korgeneral Engin Alan için yeni bir iddia ortaya attı.

Erdoğan, Alan’ın emekli olduktan sonra Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) Genel Müdürlüğü’ne getirildiğinden haberi olmadığını, haberi olsaydı bunu engelleyeceğini ifade etti. Önceki gün Kanal D’de yayınlanan 32. Gün programında konuşan Erdoğan, Alan’ın genel müdürlük görev süresinin uzatılmasına engel olduğunu ve bu kapsamda Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ile görüştüğünü de belirtti. Ancak Ocak 2008’de TSKGV Genel Müdürlüğü’ne getirilen Alan’ın Eylül 2010’da MHP’ye üye olduğu gerekçesiyle genel müdürlükten istifa ettiğine yönelik daha önce kamuoyuna yansıyan bilgiler kafaları karıştırdı.

TSKGV Genel Müdürü’nü Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’ün başında bulunduğu bir mütevelli heyetinin belirlediği ve mütevelli heyetinin 2 ayda bir gerçekleştirdiği toplantılarda genel müdürü görevden alma yetkisi bulunmasına rağmen bu yetkisini kullanmadığı da ortaya çıktı. Erdoğan’ın doğrudan müdahale etme yetkisinin bulunmadığı mütevelli heyetinin Alan’ı görevden almamak için 3 yıla yakın bir süre niye beklediği soru işaretlerini artırdı.

 

Kaynak: GAZETEVATAN {http://haber.gazetevatan.com/erdogan-konustu-kafalar-karisti/382041/9/Siyaset}Bu haber 1,359 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,296 µs