En Sıcak Konular

VURAL: ''AKP SÜLÜN OSMANI DA GEÇTİ''

6 Haziran 2011 09:55 tsi
VURAL: ''AKP SÜLÜN OSMANI DA GEÇTİ'' Oktay Vural, AKP'nin "35 İzmir, 35 Proje" sloganıyla açıkladığı projelere ilişkin "Sülün Osman'ı geçti bunlar. Sülün Günay, Sülün Yıldırım... Ne zaman yapacağınız belli değil, 2023'e kadar yapacaklar, bugün oy istiyorlar" dedi.

AKP Sülün Osmanı da geçti

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AKP'nin "35 İzmir, 35 Proje" sloganıyla açıkladığı projelere ilişkin "Sülün Osman'ı geçti bunlar. Sülün Günay, Sülün Yıldırım... Ne zaman yapacağınız belli değil, 2023'e kadar yapacaklar, bugün oy istiyorlar" dedi.
 
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, MHP İzmir milletvekili adaylarının katıldığı Bel Kafe'deki basın toplantısında, "Türkiye genelinde halkın desteğini kaybedeceğini gören AKP ve onun genel başkanının miting alanlarında gerginliği, hakareti üslup olarak benimsediğini" iddia etti.
 
"AKP'nin çantasından çıkardığı hayali projelerle, 9 yıldan bu yana iktidar değilmiş gibi, Türkiye'yi aldatma ve kandırma sürecine sokmak istediğini" öne süren Vural, şöyle konuştu: "Bunlar yeni iktidara talip partiymiş gibi, adeta geçmişini, Türkiye'nin gerçek sorunlarını unutturmak, toplumu farklı bir algıya yöneltmek suretiyle yönlendirmek istiyorlar. Başbakan milletin sıkıntılarını unutmuş, oraya buraya kanal döşemekten, konut inşa etmekten bahsediyor. Aynen saraydan kız kaçırma gibi, gazetelerde okudunuz Topkapı Sarayı'ndan taht kaçırma olayları gibi.
 
Başbakan AKP'yi bu milletin gözünden kaçırmak için süslü püslü manşetlere sığınmıştır. 9 yıldır Türkiye'yi yönetiyorsun da 9 yıldır İzmir'e ne yaptın?
 
İzmir'e 'Gavur İzmir'demek suretiyle gavur eziyeti çektiren sen değil misin? 9 yıldır Türkiye'yi yönetenler, İzmir'i yönetenler yapmadıkları konusundaki hesapları vereceklerine, daldaki kuşlardan bahsetmeye başlıyorlar."  

Vural, AK Parti'nin İzmir'de önce "35 sarışın projesiyle" yola çıktığını, sonra 35 proje bulduklarını ifade ederek, şöyle konuştu: "Bunlar paçavra aslında. Vermişler müşavire, 'Çiz'demişler, 'Buraya, şuraya ne yapalım?'Etüt, başlama yeri, fizibilite yok, adına proje diyorlar. 
 
2023 yılına kadar yapacaklarını saymışlar. Sülün Osman'ı geçti bunlar ya. Sülün Günay, Sülün Yıldırım. Ne zaman yapacağınız belli değil, 2023'e kadar yapacaklar, bugün oy istiyorlar. Bundan daha büyük aldatmaca olabilir mi? Bu projelerin bir kısmı yıllardan beri konuşuluyor. EXPO, kent içi ulaşımla ilgili hususlar.
 
Olimpik stadyumlar yapacaklarmış, birinci ligde İzmir'den takım bırakmadınız ki?

Tarım ve hayvancılığı bitirmişler, bitirdiklerini yapacaklarını söylüyorlar, ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Projeler süslü püslü yerlere hazırlatılmış, ama Türkiye'nin işsizlik, yoksulluk sorunlarını çözemeyen, aciz kalan hükümetin çırpınış hamlelerinden öteye anlam taşımıyor. Sülün Osman gibi, olmayan dönemlerin projelerini, proje olmayanları satıyorlar."

BAHÇELİ SALI GÜNÜ İZMİR'DE
 
Vural, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Diyarbakır mitinginden sonra, "batıyı doğuya, doğuyu batıya düşman etme anlayışına karşı bin yıllık kardeşliği savunan siyasal anlayışla" salı günü saat 17.00'de İzmirlilere sesleneceğini söyledi.
 
MHP İzmir Milletvekili Adayı Ahmet Kenan Tanrıkulu da AKP projelerinini insan odaklı olmadığını  savundu.
 
Adaylardan Müsavat Dervişoğlu da Bahçeli'nin mitinginin tarihinin önceki gece belli olduğunu, çok az bir zamanda hazırlanacaklarını ifade ederek, "Adam taşımak yok. Diyarbakır'da yapacağı konuşma İzmir'deki mitingi dolduracaktır" dedi.

 

Kaynak: ORTADOĞU GAZETESİ {http://www.ortadogugazetesi.net/haber.php?id=20339}Bu haber 912 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  8,126 µs