En Sıcak Konular

HALAÇOĞLU: ''ABD VE ERMENİSTAN BENİ GÖREVDEN ALDIRDI''

5 Haziran 2011 12:08 tsi
HALAÇOĞLU: ''ABD VE ERMENİSTAN BENİ GÖREVDEN ALDIRDI'' MHP'nin Kayseri 1. sıra milletvekili adayı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, "Beni Türk Tarih Kurumu Başkanlığı görevinden ABD ve Ermenistan aldırdı. Amerika, her yıl sözde Ermeni soykırımını gündeme getirip, Türkiye'den taviz kopartıyor" dedi.

Ermenistan beni görevden aldırdı 

MHP'nin Kayseri 1. sıra milletvekili adayı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, "Beni Türk Tarih Kurumu Başkanlığı görevinden ABD ve Ermenistan aldırdı. Amerika, her yıl sözde Ermeni soykırımını gündeme getirip, Türkiye'den taviz kopartıyor" dedi.

Erciyes Üniversitesi öğretim üyeleriyle sabah kahvaltısı yapan MHP'nin Kayseri miletvekili adayları, öğretim üyelerinden kendilerine yöneltilen soruları yanıtladı.

MHP'nin Kayseri 1. sıra milletvekili adayı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu da kendisinin neden TTK Başkanlığı'ndan alındığı sorusunu şöyle yanıtladı.

"Bu alınma kararının altında ABD ile Ermenistan'ın benim yaptığım araştırmalardan rahatsız olup, baskı yapmaları oldu. Beni bu görevden ABD ile Ermenistan aldırdı. Bildiğiniz gibi her yıl nisan ayında Ermeni soykırımı gündeme gelir ve ABD, bu konuda Türkiye'den tavizler kopartır. Bildiğiniz gibi Ermenistan, Rusya'nın kontrolü altındaydı. Sonra ABD, Ermeanistan'ı Rusya'dan kopartmak istedi. Bu gelişmeler sürerken Türkiye- Azerbaycan ilişkileri gerildi ve iki kardeş ülkenin arası açıldı. Görevden alınmam önemli değildi. Zira, ben Ermenistan'la ve Ermenilerle ilgili çalışmalarımı bitirmiştim."

Prof. Dr. Halaçoğlu, 'Anadolu Aşiretleri'adlı 6 ciltlik eserinin, Türkiye için önemli olduğunu belirterek, "Bir çok insan 2007 yılında Kayseri'de yaptığım konuşmada, kendilerine Kürt diyen bir çok aşiretin Türkmen olduğunu söylemiştim. Araştırmalarım ve kayıt deferleri beni doğruladı. Bugün halen Kürtçe konuşan bir çok aşiret Türktür. Türk boyundan gelmektedir. Bizim Kürtlerle, Ermenilerle bir derdiğimiz, sıkınhtımız yok. Sadece ülkemizi bölmek isteyenlerle derdimiz vardır" dedi.

Kayseri ve Bursa eski valisi olan MHP'nin Kayseri ikinci sıra adayı Nihat Canpolat da terörün müzakare ile değil mücedele ile çözüleceğini, alınan bir çok kararın terörü azdırdığını söyledi.

Canpolat, "'Terörü bitirmeye kararlıyız. İnisiyatifi üçüncü ülkelere bırakmayız. Biz göreve geldiğimizde güvenlik güçleri sadece amirlerinden emir alacak" diye konuştu. 

 

Kaynak: ORTADOĞU GAZETESİ {http://www.ortadogugazetesi.net/haber.php?id=20329&haber=ermenistan-beni-gorevden-aldirdi}

 Bu haber 820 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,807 µs