En Sıcak Konular

ÖZGENER BAŞKANLIĞI BIRAKIYOR GÜMÜŞDAĞ ADAY

4 Haziran 2011 23:29 tsi
ÖZGENER BAŞKANLIĞI BIRAKIYOR GÜMÜŞDAĞ ADAY Mahmut Özgener, başkanlığa devam etmeyeceğini dün Brüksel’de kulüp başkanlarına açıkladı.Göksel Gümüşdağ, Özgener bıraktığı an aday olacağını söylerken, Mehmet Atalay’ın da seçime girebileceği belirtildi.

Özgener bırakıyor Gümüşdağ aday

Mahmut Özgener, başkanlığa devam etmeyeceğini dün Brüksel’de kulüp başkanlarına açıkladı.Göksel Gümüşdağ, Özgener bıraktığı an aday olacağını söylerken, Mehmet Atalay’ın da seçime girebileceği belirtildi.

MAHMUT Özgener kalacak mı, gidecek mi? Özgener, “Benden bu kadar” derse, yerine kim gelecek? Kulislerde isimleri dolaşan Göksel Gümüşdağ veya Mehmet Atalay aday olacak mı? Bu ayın sonunda yapılacak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kongresi öncesi kamuoyunun merak ettiği bu sorular dün cevabını buldu...

TFF Başkanı Mahmut Özgener, Belçika milli maçı için Brüksel’e davet ettiği kulüp başkanlarına, göreve devam edip etmeme konusundaki kararını açıkladı. Çok başarılı bir federasyon başkanlığı yapan, Süper Lig’in naklen yayın haklarının fiyata satılması ve Sporda Şiddet Yasası gibi pek çok olumlu işe imza atan ve futbolda şaibeyi ortadan kaldıran Özgener, seçimlerde adaylığını koymayacağını net bir biçimde anlattı. Her ne kadar Özgener, bu kararının gerekçelerini açıklamasa da, ailesinin tutumunun büyük rol oynadığı ifade ediliyor. Özgener’in aday olmayacağını açıklamasının ardından gözler, uzun süredir adaylıkları konuşulan İstanbul Büyükşehir Belediyespor Başkanı Göksel Gümüşdağ ve Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay’a çevrildi.

Özgener bırakırsa aday olurum

Gümüşdağ, şu an için adaylık konusunda bir kararının olmadığını vurgulayıp şu ifadeleri kullandı: “Mahmut Özgener’in Futbol Federasyonu Başkanlığı’na aday olmayacağı uzun süredir konuşuluyordu. Çok sayıda kulüp başkanı bana ‘Özgener bırakırsa federasyon başkanlığı görevini siz yürütün. Naklen yayın ihalesi ve Yeni Şiddet Yasası gibi kritik olayların içerisinde hep vardınız. Şu an itibariyle tam bir denge unsurusunuz. Halen başarıyla uygulanan projelerin devam etmesi için sizin federasyon başkanı olmanız gerekiyor’ dedi. Ama Özgener ‘Ben bırakıyorum’ demeden, adaylığım söz konusu olamaz. Eğer Özgener bırakır ve Kulüpler Birliği de benim aday olmam yönünde bir teveccüh gösterirse, seçime girerim.”

Mehmet Atalay’dan yeşil ışık

Bu sözlerden de anlaşılacağı üzere çok sayıda kulüp başkanı, Mahmut Özgener’den boşalacak koltuğa Göksel Gümüşdağ’ın oturmasını istiyor ve büyük ihtimalle de sürecin bu şekilde sonuçlanması bekleniyor. Eski Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ise, Futbol Federasyonu Başkanlığı’na aday olmaya sıcak baktığını, daha önceki açıklamalarında, “Yıllardır sayın Başbakanımız’a bağlıyız. Bizimle ilgili bir şey olursa teknik direktörümüz Başbakan’dır. O nerede oyna derse orada oynarım” sözleriyle dile getirmişti. Atalay’ın da bu konudaki kesin kararını birkaç gün içinde vereceği öğrenildi.

 

Kaynak: HÜRRİYET GAZETESİ {http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/17953185.asp}Bu haber 846 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,185 µs