En Sıcak Konular

''İNTERNET'TE FİLTRE 22 AĞUSTOS'A YETİŞMEZ!''

3 Haziran 2011 23:51 tsi
''İNTERNET'TE FİLTRE 22 AĞUSTOS'A YETİŞMEZ!'' TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz Brüksel'de düzenlenen basın toplantısında internette filtre uygulamasının 22 Ağustos'a kadar yetiştirilemeyeceğini ve bu konuda BTK'ya başvurarak bu tarihin ertelenmesini istediklerini söyledi.

22 Ağustos'ta sürpriz gelişme

TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz Brüksel'de düzenlenen basın toplantısında internette filtre uygulamasının 22 Ağustos'a kadar yetiştirilemeyeceğini ve bu konuda BTK'ya başvurarak bu tarihin ertelenmesini istediklerini söyledi.

Belçika'nın başkenti Brüksel'de bugün oynanacak Türkiye-Belçika maçı öncesi Türk Futbol Milli Takımları Ana Sponsoru TTNET geniş katılımlı bir basın toplantısı düzenledi. TTNET yönetim takımı toplantıya ay yıldızlı formayla gelirken, Genel Müdür Tahsin Yılmaz TTNET’in sunduğu hizmetler ve gelecek hedefleriyle ilgili bir çok konuda açıklama yaptı.

Toplantının sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yılmaz 'internette sansür' uygulamasıyla ilgili olarak önemli bir açıklama yaptı. İnternette filtreleme döneminin başlayacağı tarih olarak bilinen 22 Ağustos'a kadar altyapı çalışmaların yetişmeyeceğini belirten Yılmaz 'BTK'ya başvurarak bu tarihin ileri bir tarihe ertelenmesini istedik' dedi.

GENEL SEÇİMLERDE CANLI YAYIN

TTNET’in; Tivibu Web, Tivibu Cep ve 40’ı aşkın internet sitesinden 12 Haziran’daki genel seçim sonuçlarını canlı olarak yayınlayarak bir ilke imza atacağını söyleyen TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, “Sandıklar İnternette Açılıyor” sloganıyla Türkiye’de internet kaynaklı ilk canlı interaktif seçim programı Tivibu Seçim Online’ı gerçekleştireceklerini belirtti.

Başta 6 milyonu aşkın TTNET ADSL abonesi olmak üzere tüm Türkiye’nin internet alt yapısı üzerinden erişilebilecek. Bu özel yayının moderatörlüğünü ise gazeteci Cüneyt Özdemir yapacak.

TOPLANTIDAN NOTLAR

Güncellenen verilerle birlikte Türkiye'nin son internet haritası da açıklandı. Verilere göre;Türkiye’de interneti en çok kullanan 5 ilin ilk sırasında yüzde 51.8 oranıyla İstanbul var. Başkent Ankara yüzde 49.1 ile ikinci sırada, Kocaeli ise yüzde 47.1 ile üçüncü sırada yer alırken, Tekirdağ yüzde 43 ile dördüncü sırada, Antalya yüzde 42.7 ile beşinci sırada bulunuyor.

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen “PC ve İnternet Penetrasyon Çalışması”nın kırsal kesim ayağını da tamamlanarak sonuçları güncelledi. Buna göre Türkiye’de toplam hane nüfusunun yüzde 43’ü bilgisayar sahibiyken yüzde 33’ünün internet bağlantısı bulunuyor. Türkiye’de 30 milyon internet kullanıcısının yüzde 59'u erkek yüzde 41'i kadın. İnternet kullanıcılarının büyük çoğunluğu 15-35 yaş arası erkeklerden oluşuyor. İnternet üzerinde en çok yürütülen işlemler ise chat yapmak, araştırma yapmak/bilgi edinmek ve e-posta kontrol etmek olarak sıralanıyor.( Kazım Ataer - hurriyet.com.tr / Brüksel)

 

Kanak: hurriyet.com.tr {http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/17943569.asp?gid=381}Bu haber 857 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,785 µs