En Sıcak Konular

BDP: ''MHP'YE DESTEK MÜMKÜN DEGİL''

2 Haziran 2011 14:04 tsi
BDP: ''MHP'YE DESTEK MÜMKÜN DEGİL'' BDP Elazığ İl Başkanı Mehmet Kılıçtepe, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, ’BDP Elazığ’da MHP’yi destekleyecek’ açıklamasına tepki gösterdi.

BDP: MHP'ye destek mümkün değil!

BDP Elazığ İl Başkanı Mehmet Kılıçtepe, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, ’BDP Elazığ’da MHP’yi destekleyecek’ açıklamasına tepki gösterdi. MHP’yi desteklemelerinin mümkün olmadığını söyleyen Kılıçtepe, "Yani yeryüzü ile gökyüzü birbirine ne kadar uzaksa, biz de MHP’den hatta diğer sistem partilerinden, şu anki anlayışlarıyla o kadar uzağız" dedi.

Mehmet Kılıçtepe, BDP eski Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak ile eski Elazığ İl Başkanı Baki Yıldırım’ın yaptığı telefon görüşmesinden, Başbakan Erdoğan’ın bu bilgiyi elde ettiğini söyledi. Kılıçetepe, eski il başkanlarının AK Parti’nin Elazığ’da sürekli 5 milletvekili çıkarmasını aşağıya çekmek için kendi fikrini söylediğini belirterek, şöyle dedi:

"Zaten bizim örgütümüzün, bağımsız adayların veto edilmesi üzerine 6 Mayıs’ta almış olduğu bir boykot kararı vardı. O arkadaş, kendi düncesine göre boykot kararının çok faydasının olmadığını düşünmüş olmalı ki, ’biz eğer burada CHP çıkartabilecek ise CHP’ye yüklenelim. AKP’yi aşağıya çekmek için. Yok CHP çıkartmayacaksa MHP’ye gerekirse oy verelim’ gibi sözler söylüyor. Tabi bu arkadaşın kendi şahsi görüşüdür, kendi şahsi kanaatidir."

 

 

Kaynak: GAZETEVATAN {http://haber.gazetevatan.com/bdp-mhpye-destek-mumkun-degil/381205/9/Siyaset} Bu haber 773 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,091 µs