En Sıcak Konular

SAADET PARTİSİ'NİN YÜKSELİŞİ GİZLENİYOR MU?

2 Haziran 2011 11:55 tsi
SAADET PARTİSİ'NİN YÜKSELİŞİ GİZLENİYOR MU? Nerdeyse bütün anketlerde yüzde 1-2 oranında oy aldığı ileri sürülen SP'nin, ORC'nin anketinde 7.2 çıkması kafaları karıştırdı.Önemli kısmı AKP'de olan tabanın yeniden Milli Görüş'e kaymasını önlemek için SP'nin baraja yakın olduğu gizleniyor mu?

Son anket Saadet 7.2

Başarılı bir seçim kampanyası yürüten Saadet Partisi'nin yükselişi anketlere de yansıyor. Yapılan son ankette oy oranını yüzde 7.2'ye çıkaran Saadet Partisi'ndeki tırmanış dikkat çekiyor.

ORC araştırma şirketi, 27 - 31 Mayıs 2011 tarihleri arasında Türkiye'yi temsil eden 34 ilde toplam 5173 kişi ile yüz yüze görüşerek yaptığı araştırmayı duyurdu. Cinsiyet, yaş, eğitim ve gelir kotası uygulanarak yapılan araştırmaya göre baraja en yakın parti Saadet Partisi.
 
ORC'nin kapsamlı son anketine göre Saadet Partisi oylarını 7.2'ye çıkardı. ORC'nin bir önceki anketinde Saadet Partisi'nin oyları bir hafta önce 6.8 olarak açıklanmıştı.
 
Anketlerde oylarını sürekli arttıran Saadet Partisi'nin Türkiye genelinde yapmış olduğu mitinglerdeki coşku da bu yükselmeye işaret ediyor. Uzmanlara göre, televizyonlar başta olmak üzere medya kuruluşlarının Saadet Partisi'nin seçim çalışmalarını göstermemekteki kararlılığına rağmen, yükselişin baraja yaklaşmasında Saadet teşkilatlarının birebir çalışmalarının ve yürütülen başarılı kampanya rol oynuyor.
 
Baraja en yakın Saadet Partisi
 
ORC'nin anket analizinde ise; "Kemal Kılıçdaroğlu liderliğindeki Cumhuriyet Halk Partisi'nin yaptığımız tüm araştırmalarda olduğu gibi bu araştırmamızda da, Deniz Baykal'ın genel başkanlığındaki döneme göre, CHP oylarını arttıramadığı gözlemlenmiştir. Saadet Partisi'nde yükseliş trendi devam etmektedir. AK Parti, CHP ve MHP'nin dışında yüzde 10 seçim barajına en yakın parti % 7,2'lik oy oranıyla Saadet Partisi'dir." denildi.

 

Kaynak: MİLLİ GAZETE {http://www.milligazete.com.tr/haber/son-anket-saadet-72-204328.htm}

 Bu haber 1,332 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,523 µs