En Sıcak Konular

'İMAM'IN ORDUSU''NA EYGİ YORUMU

31 Mart 2011 11:55 tsi
'İMAM'IN ORDUSU''NA EYGİ YORUMU "Bu memlekette Allah'a, Peygamber'e, Kur'ana, İslam'a hakaret ve iftira eden kitaplar yayınlanıyor, çoğu hakkında adli takibat yapılmıyor."

"İmamın Ordusu"

İnternetten tırnak içinde "imamın ordusu" diye aradım, 26 Mart tarihiyle 221 bin veri çıktı.

Ne menem kitaptır bilmiyorum, şu "İmamın Ordusu" için gayet güçlü ve tesirli bir reklam yapılmış oldu. Yayıncıları milyonlarca dolar harcamış olsalardı böyle reklam yapamazlardı.

Kitap basılır, piyasaya çıkar mı bilmem ama yayınlanacak olursa en az bir milyon satar.

Cumhuriyet tarihimizde matbaadan alınıp şehir dışında surların altında yakılarak imha edilmiş kitaplar vardır. Hür Adam gazetesi sahibi merhum Sinan bey yazmıştı, 1930'lu yıllarda ev hapsinde tutulan merhum Kazım Karabekir Paşa'nın "İstiklal Harbimizin Esasları" adlı kitabını basmış, polisler matbaaya baskın yapmış, kitapları bir kamyona koyup sur haricinde yakmışlar...

Atatürk, İnönü, Celal Bayar devirlerinde, daha sonraki askeri darbe rejimlerinde yurt dışında basılmış nice kitabın, derginin, gazetenin ülkeye sokulması Bakanlar Kurulu kararıyla yasaklanmıştır. Bu yasak kararları Resmi Gazete'de yayınlanırdı. Duyduğuma göre, yasak yayınların tamamı, İzmir'deki Devlet Demiryolları Matbaası'nda büyük bir kitap halinde basılmış. Bu kitabı elde etmeyi çok arzuladım ama ele geçiremedim. Yurda sokulması yasaklanan bazı kitap, dergi ve gazetelerde Milli Mücadele tarihimize, yakın devrin bazı kahramanlarına dair can alıcı ve can yakıcı bilgiler bulunduğu şüphesizdir.

İmamın Ordusu kitabının yayınlanması niçin istenmiyor? Bu konuda çok rivayet var...

Bu kitaptaki bilgilerin mahiyeti nedir?.. Üç şık var. Birinci şık: Kitaptaki bilgilerin yüzde yüzü yalandır... İkinci şık: Yüzde yüzü doğrudur... Üçüncü şık: Bir kısmı yalandır, bir kısmı doğrudur, yani yalanlarla doğrular birbirine karıştırılmıştır. Yüzde kaçı yalan, yüzde kaçı doğru. Orasını bilemem. Akla yatan bu üçüncü şıktır.

Henüz yayınlanmamış bir kitabın bilgisayardaki metnini polis marifetiyle almak, imha etmek hukuka uygun mudur?

Bu konu şu anda alabildiğine tartışılıyor.

Rivayete göre, kitap bir cemaat başkanı aleyhindeymiş, ona iftira ediyormuş.

Bu memlekette Allah'a, Peygamber'e, Kur'ana, İslam'a hakaret ve iftira eden kitaplar yayınlanıyor, çoğu hakkında adli takibat yapılmıyor.

Bazı dindarlar veya dindar geçinenler, Resul-i Kibriya aleyhi ekmelüttahaya Efendimize (Salat ve selam olsun ona) hakaret edilip saldırılınca ses çıkartmıyor, tepki göstermiyor, kendi şeyhlerine veya Efendilerine dokunulunca büyük gürültü çıkartıyor, büyük reaksiyon gösteriyor...

Genel seçimlerin sath-ı mailine girmiş durumdayız. Bundan sonra her gün olmasa bile her hafta, sık aralıklarla skandallar, büyük bomba patlamaları, dehşetli gürültüler, toz dumanlar göreceğiz.

İmamın Ordusu bombası bunlardan biridir.

Medya, halkı haberdar etmiyor ama büyük politikacılarımızdan birinin ayaklarının altındaki zeminin sessizce ve sinsice oyulduğu söyleniyor. Bu zat kimdir acaba? İmamın Ordusu kitabıyla bu zemin oymanın bir alakası var mıdır?

Önümüzdeki seçimlerde, bazı gizli güçlerin, esrarengiz Teşkilatların Meclis'e İslamcı kesimin alternatif başbakan adaylarını sokacağı da söyleniyor.

İmamın Ordusu basılsa alıp okur muyum? Şu anda evet veya hayır diyemeyeceğim.

İnternette yayınlansa?.. Belki açar bakarım. Enteresan ise, ipe sapa geliyorsa tamamını okuyabilirim.

Bu İmamın Ordusu içinde Siyonistler, Haçlılar, CIA, Mossad var mıdır? Kambersiz düğün olmaz... Sabataycılar, Kriptolar var mıdır? Vardır elbette...

Yayınlansa, Müslümanlar bu kitabı alır okur mu?

Dedikoduya, entrikaya, meraklı şeylere düşkün Müslümanlar alıp okuyacaklardır. Allah'ın sıfatlarını, en basit ilmihal bilgilerini bilmeyen nice Müslüman böyle kıraatlere bayılır.

Şu anda hatırıma geldi, bu kitapla Dinde Diyalog akımının ve hareketinin bir ilgisi var mıdır? Olabilir...

 

Mehmet Şevket Eygi-Milli Gazete

 

Kaynak: MİLLİ GAZETE {http://www.milligazete.com.tr/makale/paranin-saltanati-195844.htm}Bu haber 991 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,814 µs