En Sıcak Konular

BBP GENEL BAŞKANI YALÇIN TOPÇU İDAMIN GERİ GETİRİLMESİNİ İSTEDİ

29 Mart 2011 09:58 tsi
BBP GENEL BAŞKANI YALÇIN TOPÇU İDAMIN GERİ GETİRİLMESİNİ İSTEDİ BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, ''adaletin, devletin imanı'' olduğunu, devlet adalet dağıtamıyorsa o devletin imanı olduğundan söz edilemeyeceğini ifade etti.

BBP GENEL BAŞKANI YALÇIN TOPÇU İDAMIN GERİ GETİRİLMESİNİ İSTEDİ

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, ''adaletin, devletin imanı'' olduğunu, devlet adalet dağıtamıyorsa o devletin imanı olduğundan söz edilemeyeceğini ifade etti.

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, ''adaletin, devletin imanı'' olduğunu, devlet adalet dağıtamıyorsa o devletin imanı olduğundan söz edilemeyeceğini ifade etti.

Türkiye'de, devletin ahlaki, ekonomik ve bölücü terör suçları karşısında adaleti sağlamakta sorun yaşadığını öne süren BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, şunları kaydetti:

''Bölücü terör konusunda; binlerce insana kurşun sıkan, ülkenin milyarlarını heba eden, bölgede fukaralığı katmerleştiren, eti tırnaktan ayırmaya çalışan terör örgütünün başı, devletin tahsis ettiği bir adada el bebek gül bebek yaşatılıyor. Terör örgütün siyasi sözcüleri, dokunulmasızlık zırhıyla polisimize tokat atıyor. Bu manzarayı izlediğimizde 'adalet nerede' diyoruz.

Ekonomik terörle alakalı; bankaların arkasına arabalar yanaştırılıyor, paralar bankalardan çuvallarla götürülüyor. Parası götürülen adam çocuğuyla çatıya çıkıyor. Ancak götürülen paralarla ilgili devlet olarak adalet ortaya koyup koruyamadık. Ahlaki terör; kaybolan çocuk konusu emperyal projedir, buna ciddi bakılması gerekir. Devlet, 'yılda bin 400 çocuk kayboluyor' diye açıkladı. Gerçekte, yılda 3 bin çocuk kayboluyor, akıbetleri Kayseri'deki çocuklar gibi oluyor. Bu kan dondurucu olayda bile Cumhurbaşkanı, Başbakan devreye girdi, olay 1,5 yıl sonra sonuçlandı. Devletin itibarı, üç kuzuyla birlikte gömüldü.

Ahlaki, ekonomik ve bölücü terörle ilgili devlet hak dağıtamıyorsa 'bu devletin imanı var' diyebilir miyiz? İdamı, AB uyum yasaları çerçevesinde kaldıranlar, kaybolan 3 çocuğun cesedi topraktan çıkarıldığında herhalde kına yakmışlardır. Vicdanlar paramparça... Bu suçları işleyenler, birkaç yıl yatıp çıkıyorlar. Bu, hafife alınacak bir şey değil.''

Ahlaki, ekonomik ve bölücü teröre bulaşanlar için idamın geri getirilmesini isteyen BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, ''Meclise sesleniyoruz; idamı kaldırdınız. Bu vahşet ortamını ellerinizle hazırladınız, AB denilen hayal tünelinden çıkamadınız. Canınız sıkıldıkça referanduma gidiyorsunuz. İdamın geri getirilmesini de millete sorun'' diye konuştu.

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, BBP'nin bu işin peşini bırakmayacağını ifade ederek, parti teşkilatının kampanya düzenleyerek, idamın geri  getirilmesini halka soracağını kaydetti.

Kaynak: bbp.org.tr {http://www.bbp.org.tr/haber_detail.php?haberid=1108}

 Bu haber 732 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,052 µs