En Sıcak Konular

''3 MELEĞİN'' CENAZESİNDE İDAM SLOGANLARI

29 Mart 2011 19:55 tsi
''3 MELEĞİN'' CENAZESİNDE İDAM SLOGANLARI Kayseri’de cinayet şüphelisi Uğur Veli Gülışık’ın 1.5 yıl önce öldürdüğü üç çocuk için iki ayrı camide cenaze töreni düzenlendi.

Cenaze töreninde idam sloganları

Kayseri’de cinayet şüphelisi Uğur Veli Gülışık’ın 1.5 yıl önce öldürdüğü üç çocuk için iki ayrı camide cenaze töreni düzenlendi. Türkan Ay’ın cenaze namazının kılındığı Melikgazi İlçesi’ndeki Camikebir’de ve Ahmet Tuna ile Dilruba Tekin kardeşlerin cenaze namazlarının kılındığı Talas ilçesi Dedeoğlu camiinde ’idam’ sloganları atıldı. BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu da Türkan Ay’ın cenaze törenine katılarak ’İdam Cezası Geri Gelsin’ kampanyası için ilk imzayı atıp, anne Özlem Ay’a da imzalattırdı. Cenaze törenleri sırasında çocukların anneleri Özlem Ay ile Leyla Tekin baygınlık geçirdi.

Ankara’da Adli Tıp Kurumu’ndan alınan cenazeler, saat 16.30 sırasında Melikgazi ilçesindeki Camikebir ve Talas ilçesindeki Dedeoğlu camine getirildi. Camikebir’de kılınan cenaze namazına Vali Mevlüt Bilici, BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. Cenaze töreni boyunca ’İdam geri gelsin’, ’İdam isteriz’ sloganları atıldı. Türkay Ay’ın yakınları da idam cezası istediklerini belirterek bağırdı.

TABUTA KAPANDILAR

Baba İbrahim Ay, başucuna duvak konulmuş kızının tabunu okşayıp öptü. Anne Özlem Ay ise gözyaşları arasında kızının tabutunun üzerine koluna çok sevdiği taşlığı bilekliği bağlanan pembe bluzu koydu. Özlem Ay, tabutuna kapanıp, "Seni böyle mi görecektim" diye ağladı ve daha sonra baygınlık geçirdi. Özlem Ay, tören boyunca gözyaşları ile ıslanan kağıt mendille kızının fotoğrafını sildi.

Talas ilçesinde Ahmet Tuna ve Dilruba Tekin kardeşlerin tabutları Yenidoğan Mahallesideki Hunat sitesinde bulunan evin önüne getirildi. Burada anne Leyla Tekin ile baba Hamza Tekin çocuklarının tabutuna kapandı. Bu sırada daha önce iki kez kalp krizi geçiren baba Hamza Tekin fenalık geçirdi. Gözyaşları arasında cenaze arabası Dedeoğlu camine gelerek, tabutları musalla taşına, üzerine Türk bayrağı serilerek konuldu. Acılı Leyla ve Hamza Tekin çiftini ise camiye Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım makam otomobiline alarak götürdü. Cenaze sırasında anne Leyla Tekin otomobilden inecek gücü kendinde bulamadı. Ağabey Ömer Tekin de kardeşlerinin fotoğraflarını öperek tabutların önüne koydu.

ÇOCUKLARA UZANAN ELLER KIRILSIN

Kayseri Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, Melikgazi İlçe Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile Talas İlçesi Belediye Başkanı Rifat Yıldırım ile çok sayıda vatandaşın katıldığı cenaze namazında önce Ahmet Tuna, ardından Dilruba’nın cenaze namazı kılındı. Tabutları omuzlara alınarak, Halef Hoca mezarlığına götürülmek üzere cenaze aracına götürdü. Bu sırada bir grup Türk bayrağı açarak, mezarlığa kadar ’Çocuklara uzanan eller kırılsın’, ’Kayseri çocuklarına sahip çık’, ’devlet zanlıyı bize versin’ diye slogan atıp, tekbir getirdiler. Cenazeler Talas ilçesi Halef Hoca mezarlığında toprağa verildi. Tekin çifti mezarlıkta fenalık geçirdi.

Kaynak: GAZETEVATAN {http://haber.gazetevatan.com/cenaze-toreninde-idam-sloganlari/368025/1/Gundem}

 Bu haber 1,044 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,532 µs