En Sıcak Konular

''İMAMINORDUSU'' SİTESİNE FBI'LI TEHDİT

27 Mart 2011 14:10 tsi
''İMAMINORDUSU'' SİTESİNE FBI'LI TEHDİT Gazeteci Ahmet Şık’ın, taslak kopyalarının imhası kararı verilen basılmamış “İmamın Ordusu” kitabını yayınlayacağını iddia eden “imaminordusu.com” internet sitesinin yöneticileri dün twitter’da tehditler aldıklarını yaz

Siteye FBI’lı tehdit     

Gazeteci Ahmet Şık’ın, taslak kopyalarının imhası kararı verilen basılmamış “İmamın Ordusu” kitabını yayınlayacağını iddia eden “imaminordusu.com” internet sitesinin yöneticileri dün twitter’da tehditler aldıklarını yazdılar.

Sabaha karşı saat 05.00’da twitter’dan takipçilerine mesaj gönderen site yöneticileri, “Az önce, yayımlarsak, kapımıza FBI’ın dayanacağı belirtilerek tehdit edildik. Gelen tehdit ve uyarı mesajlarını da sizlerle paylaşacağız” diye yazdı. Sitede ise sıkça sorulan sorular derlendi. Site sahipleri “Mahkeme kararıyla sitenize erişim engellenirse ne yapacaksınız?” sorusuna “B planımız hazır, torrent’lerden (paylaşım teknolojisi) taslağı anında yayacağız. Bu siteyi kapatanların hiç de hayrına olmayacaktır. Daha çabuk yayılmasına sebep olurlar” diye cevap verdiler.
Seçimlerden 2 ay önce
 İnternet sitesinin kurucuları siteye koydukları “Sık Sorulan Sorular” bölümünde şu yanıtları verdiler:
Soru:  Domain kayıt bilgilerinize neden ulaşılamıyor, niçin gizlediniz?
Cevap: Bu kitabın taslağına sahip olduğundan kuşku duyulan herkesin evi basılıp, bilgisayarlarına el konulmakta ve hapise atılmaktadır. Böyle bir ortamda sevdiklerimizin güvenliği için en doğru yolu seçtik.
Soru: Neden 11 Nisan? Taslak elinizdeyse neden şimdi yayınlamıyorsunuz?
Cevap: Siteyi WikiLeaks formatında, bir web sitesi şeklinde yayınlayacağız. Dosyayı paylaşmak isteseydik torrent’lerden paylaşırdık. Bir web sitesi açıp kendimizi riske atmazdık. Seçimlerden 2 ay önce siteyi açacağız.
Soru: Korkmuyor musunuz? Şikayet edilirseniz ne yapacaksınız?
Cevap: Korkmuyoruz. Çünkü yurt dışındayız. Medeni kanunların olduğu bir ülkedeyiz. Cemaatin yurtdışındaki adamlarından ise hiç korkmuyoruz.
Soru: Amacınız nedir?
Cevap: Amacımız sadece taslağı güzel bir arayüzle paylaşmak. Bu sitede yer alacak bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir reklam amacı veya ziyaretçilerin gizli ve açık bilgilerini toplama amacı gütmemektedir. Başkasının yazmış olduğu bir kitap üzerinden kesinlikle para kazanmayı düşünmüyoruz.
Bu arada kitabın taslaklarının toplatılmasına tepki olarak Facebook’ta oluşturulan “Ahmet Şık’ın Kitabı Bende de Var” isimli gruba önceki günden gece yarısına kadar katılanların sayısı 50 bini aştı. ( Selçuk YAŞAR-Hürriyet)

 

Kaynak: HÜRRİYET GAZETESİ {http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17381541.asp?gid=373}

 Bu haber 794 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,196 µs