En Sıcak Konular

HAÇLI BOMBARDIMANINDA BİLANÇO AĞIR: 114 ŞEHİT 445 YARALI

27 Mart 2011 11:29 tsi
HAÇLI BOMBARDIMANINDA BİLANÇO AĞIR: 114 ŞEHİT 445 YARALI Libya Sağlık Bakanlığı, koalisyon gücü adı altındaki Haçlı ordularınca düzenlenen saldırılarda 24 Mart'a kadar toplam 114 kişinin öldüğünü, 445 kişinin yaralandığını açıkladı.

Haçlı bombardımanında ağır bilanço 114 ölü, 445 yaralı

Libya Sağlık Bakanlığı, koalisyon gücü adı altındaki Haçlı ordularınca düzenlenen saldırılarda 24 Mart'a kadar toplam 114 kişinin öldüğünü, 445 kişinin yaralandığını açıkladı.

 Libya Sağlık Bakanlığı yetkilisi, koalisyon güçlerinin operasyonunda 114 kişinin öldüğünü belirtti. Libya Sağlık Bakanlığı yetkililerinden Halid Ömer düzenlediği basın toplantısında, koalisyon güçlerinin operasyonunda 20-23 Martta 114 kişinin öldüğünü, 445 kişinin yaralandığını ifade etti.

Halid Ömer 104 kişinin başkent Trablus ve banliyösünde, 10 kişinin Sirte kentinde öldüğünü söyledi. Yetkili, ölenlerden kaçının sivil kaçının asker olduğuna ilişkin henüz bilgilerinin olmadığını kaydetti. Libya hükümet sözcüsü Musa İbrahim, önceki gün yaptığı açıklamada operasyonda yaklaşık 100 sivilin öldüğünü belirtmişti.

Ecdebiye muhaliflerin kontrolünde

BU arada Libya'da muhaliflerin, Ecdebiye kentinin kontrolünü yeniden ele geçirdiği bildirildi.

Reuters ajansının görgü tanıklarına dayandırdığı haberinde, muhaliflerin, tüm gece süren çatışmadan sonra Ecdebiye'nin kontrolünü tekrar ele geçirdikleri, Kaddafi'ye bağlı birliklerin ise hala kentin batı girişinde oldukları belirtildi.

Associated Press ise koalisyon güçlerinin, kentin hem doğu hem de batı girişine hava saldırıları düzenlediğini, Ecdebiye'nin kontrolünün sabaha karşı muhaliflere geçtiği bildirdi. Haberde, halkın, kontrolün muhaliflere geçmesini sokaklara dökülerek kutladığı kaydedildi. El Cezire televizyonu, dün gece muhaliflerin Ecdebiye kentine batıdan girdiğini, Kaddafi'ye bağlı bazı askerlerin çatışmaların ardından tutsak alındığını duyurmuştu.

 

Kaynak: MİLLİ GAZETE {http://www.milligazete.com.tr/haber/hacli-bombardimaninda-agir-bilanco-114-olu-445-yarali-195190.htm}Bu haber 756 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,517 µs