En Sıcak Konular

LİBYA TEZKERESİ TBMM'DE KABUL EDİLDİ

24 Mart 2011 21:36 tsi
LİBYA TEZKERESİ TBMM'DE KABUL EDİLDİ TSK’nın, NATO’nun Libya operasyonuna katılmasına ilişkin tezkere, TBMM’de kabul edildi.

Libya tezkeresi TBMM'de kabul edildi

Libya’da istikrar ve güvenliğin yeniden sağlanmasına yönelik uluslararası çabalara çok boyutlu katkıda bulunmak üzere TSK’nın yabancı ülkelere gönderilmesi konusunda hükümete 1 yıllığına yetki verilmesini öngören Başbakanlık tezkeresi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Meclis'te yapılan kapalı oturumdan önce BDP tezkereye destek vermeyeceğini açıklarken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, uluslararası Libya koalisyonuna sağlanacak katkıya ilişkin tezkere konusunda, "Hükümetin bazı zikzaklarını eleştireceğiz ama olumlu oy vereceğiz" demişti.

Liyba tezkeresi TBMM'de kabul edildi.  TSK’nın, NATO’nun Libya operasyonuna katılmasına ilişkin tezkere, TBMM’de kabul edildi.

BDP destek vermeyeceğini açıkladı

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Meclis’te oylamaya başlanan ve Türk Silahlı Kuvetleri’nin Libya’ya gitmesini ön gören Libya tezkeresini desteklemeyeceklerini belirterek, "Askeri müdahaleye de, Kaddafi’ye de karşıyız. Başbakan’ın Libya konusundaki tavır değişikliği bizi şaşırttı" dedi.

Diyarbakır’da BDP ve DTK tarafından düzenlenen oturma eylemine katılan BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Libya tezkeresi ile ilgili konuştu. Demirtaş, Libya’da ne Kaddafi’den ne de askeri müdahaleden yana olmadıklarını belirterek, "Parti olarak bu görüşümüzü daha önce de gündeme getirdik. Libya halkının demokrasi taleplerinin karşılanmasını ve Libya’da halkın gücüne dayanan bir yönetim oluşana kadar oraya müdahale edilmemesini istiyoruz. Şu anda yapılan müdahaleyi işgal olarak görüyoruz. Bu nedenle Libya tesskeresini de desteklemeyeceğiz" dedi.

Demirtaş, daha önce "Libya’da Nato’nun ne işi var" diyerek askeri operasyonu karşı çıkan Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın sonradan gelişen bu tutum değişikliğine de şaşırdıklarını söyledi.

Kaynak: MİLLİYET GAZETESİ {http://www.milliyet.com.tr/libya-tezkeresi-tbmm-de-kabul-edildi/siyaset/sondakika/24.03.2011/1368666/default.htm?ref=haberici}Bu haber 759 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,329 µs