En Sıcak Konular

TÜSİAD'IN ANAYASA ÖNERİSİNİ CHP DE BEĞENMEDİ

24 Mart 2011 09:06 tsi
TÜSİAD'IN ANAYASA ÖNERİSİNİ CHP DE BEĞENMEDİ CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜSİAD'ın Anayasa değişikliği taslağında yer alan "Anayasa'da değiştirilemez madde yer almasın" önerisini doğru bulmadığını belirtti...

TÜSİAD'ın önerisine CHP'nin tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜSİAD'ın Anayasa değişikliği taslağında yer alan "Anayasa'da değiştirilemez madde yer almasın" önerisini doğru bulmadığını belirterek "Anayasa'nın değiştirilemez maddeleri Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu idaresidir, o iradeye de hepimizin saygı duyması gerekir" dedi.

Kılıçdaroğlu, 75. Yıl Dinlenme ve Bakım Evi'nde yaşlıları ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. TÜSİAD'ın Anayasa değişikliği taslağında yer alan "Anayasa'da değiştirilemez madde yer almasın" önerisini değerlendiren Kılıçdaroğlu, "Biz Anayasa'nın değiştirilemez maddelerinin değiştirilebileceğini düşünmüyoruz. Bunu doğru da bulmuyoruz. Ama ülkemizde demokrasi ve özgürlük var, insanlar düşüncelerini özgürce dile getirebilirler. Anayasa'nın değiştirilemez maddeleri Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu idaresidir, o iradeye de hepimizin saygı duyması gerekir" dedi.

TUNCEL'IN DURUMU

BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel'in polise tokat atmasını da değerlendiren Kılıçdaroğlu, polisin zor koşullarda görev yapan kamu görevlileri olduğunu ifade ederek "Zaman zaman biz de polisten şikayetçi oluyoruz ama polise şiddet uygulamak, ona tokat atmak doğru değildir. O bir kamu görevlisi, görevini yapıyordur. Görevinde aksaklıkları, yanlışları olabilir ama bütün bunları dikkate alarak ona saygı göstermemiz gerekiyor" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun ziyareti ile ilgili olarak "Sayın Dışişleri Bakanı herhalde kamuoyuna yansımayan konularda bilgi verecektir, kendisini dinleyeceğim" dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Davutoğlu ile görüşme reddetmesini nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, "MHP'nin kendi sorunu, ona bir şey diyemem" diye konuştu.

İFADEYE GİTMEYECEK

Kılıçdaroğlu, Oda TV çalışanı İklim Bayraktar'ın iddialarıyla ilgili olarak ifade vermesi için kendisine tebligatın ulaşıp ulaşmadığı sorusuna "Bana ulaşan herhangi bir tebligat yok" yanıtını verirken "Ulaşırsa ifadeye gidecek misiniz?" sorusu üzerine de "Hayır" dedi.

Kaynak: ORTADOĞU GAZETESİ {http://www.ortadogugazetesi.net/haber.php?id=19437}Bu haber 761 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  8,317 µs