En Sıcak Konular

ŞÜKÜR İSTANBUL'DAN VE ÇOLAK İZMİR'DEN ADAY ADAYI

21 Mart 2011 17:54 tsi
ŞÜKÜR İSTANBUL'DAN VE ÇOLAK İZMİR'DEN ADAY ADAYI Eski milli futbolcu Hakan Şükür, AKP'nin İstanbul 3. Bölgesi'nden milletvekili aday adayı oldu. AKP yine eski bir milli futbolcu olan Tanju Çolak'a da İzmir için teklif götürdü.

Şükür ve Çolak Meclis'e göz kırptı!

Eski milli futbolcu Hakan Şükür, AK Parti'nin İstanbul 3. Bölgesi'nden milletvekili aday adayı oldu. AKP yine eski bir milli futbolcu olan Tanju Çolak'a da İzmir için teklif götürdü.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, milletvekili aday adayları temayül yoklamasına katılan Hakan Şükür’ün teşkilattan büyük destek aldığını bildirdi.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, toplumun değişik kesimlerinden bir çok ismin aday adaylığı için AK Parti’ye başvurduğu belirtilerek, bu isimlerden birinin de Hakan Şükür olduğu ifade edildi.

Açıklamada, Genel Merkez Seçim İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen Milletvekili Aday Adayları Temayül Yoklaması’nın, dün İstanbul’un 3 ayrı seçim bölgesinde çok yoğun bir katılımla gerçekleştirildiği bildirilerek, şöyle denildi:

"Milletvekili Aday Adayları Temayül Yoklaması’na katılan Hakan Şükür, teşkilatlarımızdan büyük destek aldı. İstanbul 3. Bölge’den aday adayı olan Hakan
Şükür, temayül yoklamasında 268 aday adayı arasında en çok tercih oyu alan ilk beş isimden biri oldu."

AK PARTİ’DEN ÇOLAK’A ADAYLIK TEKLİFİ

AK Parti, eski milli futbolcu Tanju Çolak’a İzmir’den milletvekili adaylığı teklif etti. Çolak da "Şeref duydum" dedi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay’dan cumartesi günü aldığı davet üzerine pazartesi İl Başkanlığı’na gelen eski milli futbolcu Tanju Çolak, Başbakan ve AK Parti’ye övgüler yağdırdı. Beşiktaşlı Akay, 25 yıl önce Ali Sami Yen’de oynanan Beşiktaş- Samsunspor maçının 2- 2 bitmesine neden olan Galatasaraylı Tanju Çolak’a gülümseyerek "O günden beri sana gıcığım" deyince Çolak da "Bugün o gıcıklığı dostluğa dönüştürmeye geldim" dedi.

Akay’ın "Avrupa’da gol kralı olmuş önemli bir şahsiyet partimizle ağırlamaktan mutluyuz" dediği Çolak siyasete yeşil ışık yaktı. Hakan Şükür’ün İstanbul’dan milletvekili aday adaylığı hatırlatıldığında da şunları söyledi:

"Neden olmasın? Biz de bu memleketin evladıyız. Memur ailenin üç çocuğundan biriyim. Böyle bir beklenti ve düşünce varsa içinde olmak için çaba harcarız. Tabanın bakışı, onların istemesi çok önemli. Hiçbir partiye üye değilim. Ancak AK Parti’yi çok başarılı buluyorum. Hükümeti iç ve dış politikada, ekonomide beğeniyorum. Başbakan’ın spora yakınlığı bizi kendisine çekiyor. Bu memlekette her kapıyı çalarım, eve girer vatandaşın kahvesini içerim. İçten ve samimiyim. Onlarla kucaklaşırım."

Bir bölümü basına kapalı gerçekleşen görüşmede Akay’ın Çolak’ı AK Parti’de aktif siyasete davet edip aday adaylığı teklif ettiği öğrenildi. Çolak çıkışta yaptığı açıklamada, "Şeref duydum. Aday olup olmamam önemli değil. İşim gereği haftanın üç günü İzmir’deyim. Seçimde parti için sokak sokak gezerim diye konuştu.

Kaynak: GAZETEVATAN {http://haber.gazetevatan.com/sukur--ve-colak-meclise-goz-kirpti/366473/9/Siyaset}

 Bu haber 810 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  13,527 µs