En Sıcak Konular

OSMAN KAÇMAZ MHP'DEN VAZGEÇTİ

20 Mart 2011 10:30 tsi
OSMAN KAÇMAZ MHP'DEN VAZGEÇTİ Ankara Sincan 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı görevinden milletvekili aday adayı olmak için istifa eden Osman Kaçmaz, avukatı Baykal Doğan aracılığıyla yazılı bir açıklama yaparak, MHP adaylığından vazgeçtiğini duyurdu.

MHP’den vazgeçti     

Ankara Sincan 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı görevinden milletvekili aday adayı olmak için istifa eden Osman Kaçmaz, avukatı Baykal Doğan aracılığıyla yazılı bir açıklama yaparak, MHP adaylığından vazgeçtiğini duyurdu.

Kaçmaz’ın siyasetle ilgili kararını önümüzdeki günlerde vereceği öğrenildi. Açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bir ülkenin Başbakanı o savcının elinde oyuncak olacak... Cumhurbaşkanı Abdullah Bey’i Sincan hâkimi aldı, kendine göre dalgasını geçti” sözlerine de yanıt verildi.

Asıl dalga geçen kim?

Kamuoyunda “kayıp trilyon” olarak bilinen dava sürecinin anlatıldığı açıklamada, hükümetin Abdullah Gül’ün dokunulmazlığının kalmadığını tespit etmesi üzerine Cumhurbaşkanı hakkındaki dosyanın işlem yapılması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildiğine dikkat çekildi. İktidarın Gül’le ilgili dosyayı Başsavcılığa kendilerinin gönderdiği gerçeğini kamuoyundan gizlediğinin savunulduğu açıklamada, “Takipsizlik kararını kaldırarak Gül ile dalga geçildiği iddia edilmektedir. Bu noktada, dalga geçen Cumhurbaşkanı’nın dokunulmazlığı kalmadığı için dosyasını yargılamanın yapılması için Başsavcılığa gönderen dönemin TBBM Başkanı Toptan, Başbakanı Erdoğan, Adalet Bakanı Şahin midir, yoksa Gül’le ilgili kararı mahkemelerin vermesi gerektiğine karar veren müvekkil Kaçmaz mıdır” denildi. 

 

Kaynak: HÜRRİYET GAZETESİ {http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17321140.asp?gid=373} Bu haber 897 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,872 µs