En Sıcak Konular

KADDAFİ'NİN OĞLU: ''HER ŞEY 48 SAAT İÇİNDE SON BULACAK''

16 Mart 2011 14:13 tsi
KADDAFİ'NİN OĞLU: ''HER ŞEY 48 SAAT İÇİNDE SON BULACAK'' Libya lideri Muammer Kaddafi’nin oğlu Seyfülislam Kaddafi, yönetime bağlı birliklerin muhaliflerin kalesi olan Bingazi kentinin yakınlarında olduğunu belirterek, "Herşey 48 saat içinde son bulacak" dedi.

Kaddafi'nin oğlu: 'Son 48 saat'

Libya lideri Muammer Kaddafi’nin oğlu Seyfülislam Kaddafi, yönetime bağlı birliklerin muhaliflerin kalesi olan Bingazi kentinin yakınlarında olduğunu belirterek, "Herşey 48 saat içinde son bulacak" dedi.

Fransa merkezli Euronews televizyonuna konuşan Seyfülislam Kaddafi, Libya’da uçuşa yasak bölge oluşturulması yönündeki tartışmalar hakkındaki görüşünün sorulması üzerine, "Askeri operasyonlar bitti. 48 saat içinde herşey son bulmuş olacak. Birliklerimiz Bingazi yakınlarında. Ne karar alınırsa alınsın artık çok geç olacak" dedi.

lı günü ağır bombardıman altında başlayan saldırıda, bugün Ecdebiye kentinde neredeyse kontrolü tamamen ele geçiren Kaddafi’ye bağlı birliklerin, isyancıların kalbi Bingazi’ye giden yolda önündeki son engel de kalkmış oldu.

İsyancı komutanlardan biri, Bingazi’den 150 km uzaklıktaki kenti savunan isyancı güçlerin geri çekildiğini, geride kalanların ise silahlarını Kaddafi birliklerine teslim ettiğini belirtti.

Ecdebiye’yi de ele geçirmeyi başaran Kaddafi, böylece son 11 gün içinde isyancıların Sirte Körfezi’nde kontrol ettiği tüm kentleri geri almış oldu.

Bingazi’de ise halk, sokaklarda “teslim olmaları halinde cezalandırılmayacaklarını belirten” broşürler dağıtıldığını belirtti.

ORDUDAN AÇIKLAMA Libya ordusu, devlet televizyonunda bir açıklama yayınladı. Açıklamada, isyancılara karşı düzenlenen harekatın “insani bir operasyon olduğu” ve askerlerin teslim olanlardan intikam almayacağı belirtildi.

Açıklamada, “Aldatılmış evlatlarınıza silahlarını orduya teslim etmelerini söyleyin. Böylece Komutan Kaddafi’nin ateşkesi kapsamına girecekler. Ateşkes, silahını orduya teslim eden ve direniş ile yıkıma devam etmeyen herkes için geçerli olacak” denildi.

 

Kaynak: MİLLİYET GAZETESİ {http://dunya.milliyet.com.tr/kaddafi-nin-oglu-son-48-saat-/dunya/dunyadetay/16.03.2011/1365020/default.htm}

 Bu haber 769 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,224 µs