En Sıcak Konular

40'LI YAŞLARA DİKKAT

13 Mart 2011 18:16 tsi
40'LI YAŞLARA DİKKAT Her ne karda orta yaş gurubundaki insanları epey rahatlatıyor olsa da "Hayat kırkında başlar" deyiminin doğruluğu hakkında ciddi şüpheler ortaya çıktı.

Uzmanlar uyarıyor 40'lı yaşlara dikkat!

Her ne karda orta yaş gurubundaki insanları epey rahatlatıyor olsa da "Hayat kırkında başlar" deyiminin doğruluğu hakkında ciddi şüpheler ortaya çıktı. Araştırmalara göre 40'lı yıllar hayatınızın en tehlikeli yılları olabilir. Hayat sigortası yapan kurumların rakamlarında, 40'lı yaşlar ölümle sonuçlanan kazaların en fazla yaşandığı yıllar olarak önümüze çıkıyor.

Bu konuda Avustralya İstatistik Bürosu ve Commonwealth hükümetinin yaptığı araştırmalar da bu sonuçları doğrular nitelikte. Yapılan araştırmada pek çok insanın 40'lı yaşların büyük tehlike oluşturduğunun farkında olmadığı belirtiliyor.

Suncorp Life Sigorta Şirketi Müdürü Geoff Summerhayes bu yüzden 40 ve 50 yaş gurubu içindeki insanların diğer yaş guruplarına göre en geniş kapsamlı hayat sigortalarını yaptırdıklarını belirtti. Öte yandan Sigorta şirketleri, bu söz konusu gerçeği dikkate alarak, 40 yaşından 74 yaşına kadar olan kişilerin ölüm nedenlerini 5 ana grup altında topladı. Buna göre; yol kazaları, zehirlenme, düşmeler, suda boğulma ya da boğaza bir şeyler tıkanması yoluyla ölüm ve ölümle sonuçlanan iş yeri kazaları bu yaş gurubundakilerin ana ölüm sebeplerini oluşturuyor.

 

Kaynak: MİLLİ GAZETE {http://www.milligazete.com.tr/haber/uzmanlar-uyariyor-40-li-yaslara-dikkat-193543.htm}Bu haber 813 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,358 µs