En Sıcak Konular

GÖKÇEK CHP'YE ''YENİ GENEL BAŞKAN OLACAK'' İSMİ AÇIKLADI

11 Mart 2011 15:01 tsi
GÖKÇEK CHP'YE ''YENİ GENEL BAŞKAN OLACAK'' İSMİ AÇIKLADI Melih Gökçek, dün gece twitter’da yazdığı mesajda, 12 Haziran’da yapılacak genel seçimlerin ardından CHP’de yeni bir genel başkan adayının ortaya çıkacağını ileri sürmüştü.Bugün isim verdi.

Gökçek'in twitter'dan yeni CHP iddiası

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sosyal paylaşım sitesi twitter’da, 12 Haziran’da yapılacak genel seçimlerin ardından Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan, "Ergenekon" davası sanıklarından Tuncay Özkan’ın, CHP’de genel başkan adayı olacağını iddia etti.

Gökçek, dün gece twitter’da yazdığı mesajda, 12 Haziran’da yapılacak genel seçimlerin ardından CHP’de yeni bir genel başkan adayının ortaya çıkacağını ileri sürmüştü.

Söz konusu kişiyi saat 24.00’da açıklayacağını belirten Gökçek, söyleyeceği ismi doğru tahmin edenlere ise bir dizi kitap hediye edeceğini yazmıştı.

Gökçek, saat 24.00’ı gösterdiğinde açıklamasının uzun olacağını belirterek, takipçilerinden 10 dakika süre istedi. Ardından, iddialarını takipçileri ile paylaşan Gökçek, CHP içindeki çekişmelere değindi ve seçimden sonra Tuncay Özkan’ın CHP Genel Başkanlığı’na aday olacağını öne sürdü.

Gökçek, bu iddiasını şu ifadelerle dile getirdi:

"Bu seçimlerde KK’nın CHP oylarını yüzde 20-23 bandında bir yere getireceği açık seçik anketlerde ortaya çıkıyor. Yüzde 23 bandı ve KK’nın gafları dolayısıyla halkın arasında gülünç hale düşmesi, karizmatik olmaması dolayısıyla seçimden sonra genel başkanlıktan düşürülmesi kesin. Yerine yeni aday, mağdurları oynayan, hatip, karizmatik aday Tuncay Özkan... CHP’nin yeni lideri hayırlı uğurlu olsun. Ben siyasetten bir parça anlıyorsam KK’nın Özkan’a gücü yetmesi mümkün değil. Hayırlı olsun. Yarın CHP içindeki yansımaları ve neticeleri CHP’li arkadaşlardan alıp size iletmeye devam edeceğim."

 

Kaynak: MİLLİYET GAZETESİ {http://www.milliyet.com.tr/gokcek-in-twitter-dan-yeni-chp-iddiasi/siyaset/sondakika/11.03.2011/1362943/default.htm}Bu haber 756 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,826 µs