En Sıcak Konular

''BAZI TV DİZİLERİ AİLE HAYATINI TEHDİT EDİYOR''

10 Mart 2011 11:06 tsi
''BAZI TV DİZİLERİ AİLE HAYATINI TEHDİT EDİYOR'' Kişisel Gelişim Uzmanı Dr. Tarık Zengin, bazı televizyon dizilerinin aile hayatını ciddi manada tehdit ettiğini söyledi.

Bazı televizyon dizileri aile hayatını tehdit ediyor

Kişisel Gelişim Uzmanı Dr. Tarık Zengin, bazı televizyon dizilerinin aile hayatını ciddi manada tehdit ettiğini söyledi.

Meram Belediyesi tarafından Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Konevi Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa katılan Dr. Tarık Zengin, "Aile Hayatında Mutlu Olmanın Yolları" konulu bir konferans verdi.
 
Toplumdaki en önemli problemlerden birinin insanların eşleriyle ve çocuklarıyla yeterince sohbet etmemesi olduğuna dikkat çeken Zengin, "Artık evler, otel evler haline dönüştü. Maalesef insanlar artık randevularını bile dizilere göre veriyorlar. Dizilerin aile hayatına o kadar büyük etkisi var ki farkında değiliz." dedi.
 
Bu konuyla ilgili Ankara'da eşi de öğretmen olan bir arkadaşının yaşadıklarını örnek gösteren Zengin, şunları anlattı: "11 yaşındaki kızı 'Babacığım, siz annemle evlenmeden önce aynı evde kaç yıl yaşadınız?' diye sorunca arkadaşım şok oluyor. Kızının sürekli izlediği bir dizide erkekler ve kadınların evlenmeden önce aynı evi paylaşmaları normal bir olaymış gibi bilinçaltına yerleşiyor. Maalesef çocuklarımız dizilerdeki karakterleri rol model olarak alıyorlar." diye konuştu.
 
Şiddetin anlatılmasının da yeni bir şiddet doğurduğunu söyleyen Dr. Tarkan Zengin, "8 Mart Kadınlar Günü'nde kürsülerden 'kadınlar dövülüyor, sömürüye uğruyor' diye bu tür olaylar anlatılarak kadınların daha fazla şiddet görmesinin önü açılıyor. Bazı magandalar bu tarz söylemleri duyunca maalesef eşlerine daha fazla şiddet uyguluyorlar." dedi.
 
Kadının toplum hayatındaki öneminin Peygamberimiz(sav)'in hayatını okuyunca açık bir şekilde anlaşılacağını belirten Zengin, "Onun bir kadının bünyesinde dünyaya gönderilmesi ve yine Peygamber (sav) olunca bir kadına sığınması, kadının önemini anlatmaya yeterlidir." diye konuştu.

 

KAYNAK: MİLLİ GAZETE {http://www.milligazete.com.tr/haber/bazi-televizyon-dizileri-aile-hayatini-tehdit-ediyor-193206.htm}

 Bu haber 1,047 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,725 µs