En Sıcak Konular

MHP'DE ADAYLAR MERKEZ YOKLAMASI İLE BELİRLENECEK

9 Mart 2011 21:29 tsi
MHP'DE ADAYLAR MERKEZ YOKLAMASI İLE BELİRLENECEK MHP Merkez Yönetim Kurulu, 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi adaylarının merkez yoklaması usulüyle belirlenmesini kararlaştırtı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,partisinin Merkez Yönetim Kurulu ile İl Başkanlarının iştirak ettiği iki ayrı toplantı gerçekleştirdi.

Her iki toplantıda da seçim hazırlıkları, seçim sürecindeki faaliyetler ve işlemler ele alınıp değerlendirmelerde bulunuldu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli,gerçekleştirdiği bu toplantıların ardından,11 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimleri süreci  hakkında yazılı basın açıklaması yaptı.

İşte Bahçeli'nin o açıklaması:

"Tarihi bir yol ayrımına gelen Türkiye için kader seçimi olacak 12 Haziran 2011 seçimleri süreci işlemeye başlamıştır.

9 Mart 2011 günü ayrı ayrı yapılan Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu ve İl Başkanları toplantılarında seçim hazırlıkları, seçim sürecindeki faaliyetler ve işlemler ele alınmış ve her yönüyle değerlendirilmiştir.

●     Merkez Yönetim Kurulu, 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi adaylarının merkez yoklaması usulüyle belirlenmesini kararlaştırmıştır.

MHP’nin adaylarının merkez yoklaması usulüyle belirlenmesi sürecinde, teşkilatlarımız ve üyelerimiz arasında eğilim ve kanaat yoklaması niteliğinde araştırmalar ve her seçim çevresinde aynı nitelikteki çalışmalar yapılacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi’ne aday adaylığı başvurusu süresi 14 Mart 2011 tarihinde başlayacak ve 21 Mart 2011 günü saat 17:00’de sona erecektir.

Hiçbir siyasi partiyle hiçbir şekilde seçim ittifakı ve işbirliği yapmayacak olan Milliyetçi Hareket Partisi bütün seçim çevrelerinde seçimlere tek başına katılacaktır.

●     Türkiye terörle mücadelenin acze uğratıldığı, PKK’nın siyasallaştığı, etnik bölücülüğün meşruiyet zemini kazandığı, Türkiye’yi bölme modellerinin demokratikleşme adı altında pazarlandığı, Başbakan’ın PKK açılımıyla terör örgütünün emellerini ve taleplerini sahiplendiği, AKP hükümetinin İmralı canisi ile gizli pazarlık yürüttüğü karanlık bir dönemden geçmektedir.

AKP’nin sekizinci yılını geride bıraktığımız yıkım döneminde yoksulluk ve işsizlik ürkütücü boyutlara ulaşmış, geniş halk kitleleri iş ve aş sorunu ve ekonomik güçlüklerin pençesinde yaşam savaşı vermeye mahkûm edilmiş, cepheleşme ve kamplaşmalar derinleşmiş, toplumsal gerginlikler tahrik edilerek kronik hale gelmiş, yolsuzluk ve kanunsuzluklar kurumsallaştırılmıştır.

Sivil diktatörlük hevesleri peşinde koşan Başbakan Erdoğan Türkiye’de karanlıklar, korkular ve kanunsuzluklar imparatorluğu kurma ihtirasını gerçekleştirme yolunda son aşamaya gelmiştir.

●     Türk milleti 12 Haziran 2011 günü seçim sandığı önüne geldiğinde, bu karanlık tablonun mimarı olan Başbakan ve AKP’den hesap soracak, AKP’nin yalan, yağma ve yolsuzluk hanedanlığına son verecektir.

Türk milleti bu inançsız kadrolarla siyasi hesaplaşmayı sandık başında yapacak, Milliyetçi Hareket iktidarında da AKP döneminin bütün yolsuzluk, bölücülük ve kanunsuzluk sicili meşru zeminlerde sorgulanacaktır.

Türkiye’yi yangın yerine çeviren bu kadrolardan yargı önünde Türk milleti adına hesap sorulması, Cenab-ı Allah’ın izniyle Milliyetçi Hareket iktidarına nasip olacaktır.

●     Milliyetçi Hareket, milli vicdanda tescil edilmiş siyasi kimliğiyle, milli birlik, milli kimlik ve bölünmez bütünlük konularındaki onurlu tavrı ve duruşuyla, Türkiye heyecanı, sevdası ve vizyonuyla, Türkiye’nin temel sorunlarını köklü ve kalıcı çözümlere kavuşturacak program ve projeleriyle ve bunları uygulayacak bilgi, tecrübe ve liyakata sahip inançlı ve idealist kadrolarıyla Türk milletinin huzuruna çıkacaktır.

Hedefimiz 2023 yılına kadar yapılacak üç genel seçimde tek başına iktidardır.

12 Haziran 2011 günü yapılacak 24. dönem seçimleri “onarım ve toparlanma” dönemi olarak adlandırdığımız MHP’nin birinci iktidar dönemi olacaktır.

Milliyetçi Hareket Büyük Türk Milletinin desteğiyle Türkiye’deki yangını söndürerek bu azizi vatanı ve milleti ayağa kaldırmaya ve huzurlu, güvenli, onurlu ve aydınlık bir geleceğe taşımaya azimli ve kararlıdır.

12 Haziran 2011 seçimlerine bu şevk ve heyecanla hazırlanmaktadır.

Bu kutlu yolda Yüce Allah bizleri mahcup etmesin, himayesini bizlerden esirgemesin."

 

Kaynak: mhp.org.tr {http://www.mhp.org.tr/gbk.php?content=2985&cat=52}

 Bu haber 850 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  8,450 µs