En Sıcak Konular

ŞENOL GÜNEŞ NE DEMEK İSTEDİ?

7 Mart 2011 14:11 tsi
ŞENOL GÜNEŞ NE DEMEK İSTEDİ? Şenol Güneş, "Kendimle ilgili neye karar vereceğimi, bir daha sahaya çıkıp çıkmayacağımı ilerleyen günlerde kamuoyuna aktaracağım'' dedi.

Şenol Güneş'ten şaşırtan açıklama

         Önümüzdeki süreçte kendisinin çalışma koşullarıyla ilgili bir değerlendirme yapacağını da belirten Güneş, "Bir daha sahaya çıkıp çıkmayacağımı ilerleyen günlerde kamuoyuna aktaracağım."

         Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, dün Beşiktaş maçında karşılaşmanın hakemi Tolga Özkalfa tarafından oyundan çıkarılmasının kendisine ve bugüne kadar verdiği mesajlara yakışmadığını, bu nedenle tüm spor kamuoyundan, hakemlerden ve taraftarlardan özür dilediğini söyledi.
         Güneş, bordo-mavili kulübün internet sitesinde, Beşiktaş maçı sonrasında gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu.
         Türk futbolunda sürekli Fair-play ruhunu ön plana çıkaran bir teknik adam olarak, dün akşam yaşanan talihsiz olayda adının gündeme yansımasından duyduğu rahatsızlığı dile getiren Güneş, "Hakem tarafından oyundan çıkarılmam bana ve bugüne kadar verdiğim mesajlara yakışmadı. Bu nedenle tüm spor kamuoyundan, hakemlerden ve taraftarlardan özür diliyorum" dedi.

         Trabzonspor ve Beşiktaş’ın Süper Lig’in kalitesine yakışır, kıran kırana bir müsabaka oynadıklarını kaydeden Güneş, şöyle devam etti:
         "Rakibimiz gerek taraftarıyla gerekse de oyuncu kadrosuyla maça çok iyi konsantre olmuştu. Biz de kazanmak için aynı anlayıştaydık. Zevkli ve kaliteli bir karşılaşma izlettirdik. Böylesine zorlu bir mücadelede zaman zaman
 gerginlikler yaşandı. Bunların birinde benim de tasvip etmediğim bir olayın içinde yer almaktan üzüntü duydum, rahatsız oldum. Bu konularda çok duyarlı ve titiz olmama rağmen penaltı ve kırmızı kart olduğuna inandığım pozisyon
 sonrasında istemeden gösterdiğim aşırı tepki orta hakeme iletilince dışarıya gönderildim. Sahadan tribüne giderken şahsıma yönelik hiçbir olumsuz tavır olmadı. Ancak ikinci golden sonra bizim oturduğumuz bölüme birkaç kişi tarafından bazı tepkiler yöneldi. Protokol tribününde yaşanan gerginlik de dikkatleri o yöne taşıdı. Genel olarak bakıldığında, Beşiktaş taraftarının müsabakaya yönelik olumsuz bir tavrı olmadı. Kendilerine buradan teşekkür ediyorum."

         SAHAYA ÇIKMA KONUSU
         Önündeki süreçte çalışma koşullarıyla ilgili bir değerlendirme yapacağını da belirten Güneş, "Kendimle ilgili neye karar vereceğimi, bir daha sahaya çıkıp çıkmayacağımı ilerleyen günlerde kamuoyuna aktaracağım. Açıklamalarımı da belli bir süre bu şekilde yazılı olarak yapacağım. Yanlış yapan ben de dahil olmak üzere gerekli cezayı çekmeli ve hesabını vermelidir. Ama unutulmasın ki, adalet zengin bir hazinedir, günü gelince herkese lazım olur" dedi.

         TARAFTARA MESAJ

         Trabzonspor taraftarlarına da mesaj veren Güneş, "Onlar üzülmesinler, paniğe kapılıp provokasyonlara gelmesinler. Bizim işimiz sadece sahada futbol oynamaktır. Bu felsefemizi desteklesinler. Rakiple, hakemle uğraşmasınlar. Bu zamana kadar olduğu gibi sabırla ve sağduyuyla tüm özverilerini sahaya yansıtan oyuncularımıza destek versinler. Ayrıca bize katkılarından dolayı siyasilerimize, sanatçılarımıza, iş adamlarımıza ve tüm futbolseverlerimize teşekkür ediyoruz. Kulübe olan sahiplenmelerini bundan sonra da sürdürmeleri zorlu yarışta bize en büyük katkıyı yapacaktır" ifadelerini kullandı.
         Açıklamalarının sonunda bazı çevrelerin bilerek ya da bilmeyerek ortamda gerginlik yarattıklarını, bunun da futbola zarar verdiğini savunan Güneş, "Kimse kafasını deve kuşu gibi kuma sokup sorumluluktan kaçınmasın. Zira herkes bir gün sıranın kendisine geleceğini bilmelidir" dedi.

 

Kaynak: MİLLİYET GAZETESİ {http://spor.milliyet.com.tr/senol-gunes-ten-sasirtan-aciklama/spor/spordetay/07.03.2011/1361147/default.htm}

 

 Bu haber 779 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,472 µs