En Sıcak Konular

ZEYBEK: ''İTTİFAKTAN BAŞBAKAN ÇIKABİLİR''

7 Mart 2011 11:52 tsi
ZEYBEK: ''İTTİFAKTAN BAŞBAKAN ÇIKABİLİR'' DP lideri Namık Kemal Zeybek, SP, BBP ve TP ile ittifak görüşmelerinin sürdüğünü açıkladı

‘İttifaktan başbakan çıkabilir’

DP lideri Namık Kemal Zeybek, SP, BBP VE TP ile ittifak görüşmelerinin sürdüğünü açıkladı

 DP lideri Zeybek, SP, BBP ve TP ile ittifak görüşmelerinin sürdüğünü söyleyerek, “Bu enerjiyle hükümeti kurabilecek güce ulaşabiliriz” dedi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, 12 Haziran’da yapılacak genel seçim öncesi ittifak arayışlarına ilişkin, Saadet Partisi (SP), Büyük Birlik Partisi (BBP), Türkiye Partisi (TP) ve Demokrat Parti (DP) arasında ittifak görüşmelerinin sürdüğünü söyledi. Saadet Partisi’nin merhum genel başkanı Necmettin Erbakan ile vefatı öncesi bir araya gelmek üzere görüşme yaptıklarını anlatan Zeybek, şunları anlattı:

ERBAKAN’IN İSTEĞİ: Erbakan’ın tedavi gördüğü hastaneden 28 Şubat’ta taburcu olması bekleniyordu, görüşmenin de bu nedenle bu tarihte gerçekleşmesi kararlaştırıldı. Görüşme isteği merhum Erbakan’dan gelmişti. Kendisi de bu tarihte taburcu olmayı ümit ediyordu. Ama başka türlü taburcu oldu. Taburcu olacağını görmüş demek ki değerli hocamız. Muhtemelen o gün hocamız ittifak konusunu görüşecekti.

GÖRÜŞMELER YAPILIYOR: Saadet Partisi’ndeki yönetici arkadaşlarımız, ’Bu ittifakın başbakan adayı olarak Namık Kemal Zeybek’i ilan edelim’ görüşünü gündeme getirdiler. Bunu gündeme getiren Saadet Partisi ve onunla hareket eden Türkiye Partisi. Bu arada arkadaşlarımızın görüşmesinde BBP yöneticileri de bulundu. Şu an itibariyle netleşmiş, açıklığa kavuşmuş bir durum yok. Ama Saadet Partisi, BBP, Türkiye Partisi ve Demokrat Partisi arasındaki ittifak görüşmeleri devam ediyor.

YARARLI GÖRÜYORUM: Türkiye’nin siyasi dokusu itibariyle böyle bir ittifakı ben de yararlı görüyorum. ’Biz bu ittifakla hemen birinci parti oluruz, tek başımıza iktidara geliriz’... Bir şey söylemem ben. Olabildiğince gerçekçi konuşmayı seçen bir insanım. . Bu ittifakın sonucunda oluşacak büyük enerji birikimiyle Allah izin verirse, Allah yazmışsa biz hükümeti kurabilecek güce ulaşabiliceğimizi düşünüyoruz. Ama bunu doğru anlamak lazım. Hükümet kurmak derken; ’Artık koalisyonlar Türkiye’de görülüyor, dolayısıyla koalisyon ortaklarının kim olacağına biz karar vereceğiz’ demektir. Duruma, dağılıma göre buradan bir başbakan da çıkabilir. DP olarak bundan sonraki seçimde, gelişmelerin gösterdiği doğrultuyu değerlendirerek tek başına iktidara gelme umudu taşıyoruz.

 

Kaynak: GAZETEVATAN {http://haber.gazetevatan.com/ittifaktan-basbakan-cikabilir/363473/9/Siyaset}

 Bu haber 681 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,145 µs