En Sıcak Konular

GÜRSEL TEKİN: ''BAŞBAKANIN DIŞARDAKİ SÖZLERİ TÜRKİYE İLE BAĞDAŞMIYOR''

2 Mart 2011 18:24 tsi
GÜRSEL TEKİN: ''BAŞBAKANIN DIŞARDAKİ SÖZLERİ TÜRKİYE İLE BAĞDAŞMIYOR'' Gürsel Tekin, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın her yurt dışı gezisinde olduğu gibi Almanya'da da güllük gülistanlık Türkiye'den bahsettiğini belirtti.

Tekin: Erdoğan dışarıda ters konuşuyor

CHP'li Gürsel Tekin, BaşbakanErdoğan'ın Almanya'da yaptığı konuşmayla ilgili, ''Başbakan yurt dışında güllük gülistanlık Türkiye'den bahsederken ülkemizde açlıktan analar intihar ediyor, babalar bunalım geçiriyor, evlerini yakıyor'' eleştirisinde bulundu.

Gürsel Tekin, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın her yurt dışı gezisinde olduğu gibi Almanya'da da güllük gülistanlık Türkiye'den bahsettiğini belirtti.

Açıklamasında ''Türkiye'de işsizlik yok, yoksulluk yok, yolsuzluk yok. Cami onarımlarında bile yolsuzluk yapılmıyor. Sabaha karşı saat beşte insanlar gözaltına alınmıyor, zengin daha zengin, yoksul daha yoksul olmuyor...'' ifadelerine yer veren Tekin, Şunları kaydetti:

''İnsan Başbakanı dinlerken 'bu nereden, hangi ülkeden bahsediyor Allahaşkına, İsviçre'den mi söz ediyor) diye merak ediyor. Yeter artık, Başbakan milletle, milletin derdiyle, halkın sorunlarıyla alay eder gibi konuşmaktan vazgeçsin.

Başbakan yurt dışında güllük gülistanlık Türkiye'den bahsederken ülkemizde açlıktan analar intihar ediyor, babalar bunalım geçiriyor evlerini yakıyor, iki buçuk aylık çocuk açlıktan ölüyor. Bir gazi evinde açlıktan ölmüş olarak bulunuyor. Bir çocuk çöplükte ekmek ararken çöp arabasının altında kalıyor. İnsanlar böbreklerini satıyor. Köylünün traktörü hacizli. Bir köydeki vatandaşlarımızın hepsi haczedilmiş.''

Başbakan Erdoğan'ın Türkiye ile bağdaşmayan sözler sarfettiğini ileri süren Tekin, ''Türkiye ne durumda, sen neden bahsediyorsun. Elini vicdanına koy. Cüzdan hesabı yapma. Artık durduğun yere göre değil, doğduğun yere, doyduğun yere göre konuş. Çevrende çok doymuş olanlara bakma. İnsanlar doğduğu yerde neden aç, neden yoksul, neden göç ediyor doğduğu yerden diye düşün. Uçağa binince tepeden bakarak veya yabancı bir ülkede gerçekleri ters yüz ederek sorunlar çözülmez'' ifadelerini kullandı.

Tekin, CHP olarak gece gündüz çalışarak gerçek Türkiye'yi anlatacaklarını belirterek, ''Bulutlar üzerinde konuşmayı seven Başbakan'ın ayaklarını yere değdireceğiz. Bununla da kalmayacak haziran ayındaki seçmen sonra arkadaşlarıyla birlikte yargıç önünde hesap vermelerini sağlayacağız'' dedi.


Kaynak: ÖNCE VATAN GAZETESİ  {http://www.oncevatan.com.tr/haberv.asp?HaberNo=40780}Bu haber 783 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,133 µs