En Sıcak Konular

SEMİH YALÇIN:''MHP iHANETE KARŞI DİRENEN TEK PARTİDİR''

2 Mart 2011 09:06 tsi
SEMİH YALÇIN:''MHP iHANETE KARŞI DİRENEN TEK PARTİDİR'' MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Edip Semih Yalçın. MHP ihanete karşı gerçekten direnen tek parti konumundadır" dedi.

MHP ihanete karşı direnen tek parti

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Edip Semih Yalçın "MHPnin iktidara tek başına gelmesi, size iddia ediyorum psikolojik olarak terörü yüzde 50 nispetinde bitirir" dedi.

BODRUM'da, MHP'nin seçim beyannamesinin ele alındığı toplantıda konuşan Yalçın, "MHP, medyanın inadına, medyanın tarafgirliğine ve yandaşlığına rağmen kendi ifadelerini, tespitlerini halkı ile paylaşacak ve karşılığını da bulacaktır diye umut ediyorum. MHP ihanete karşı gerçekten direnen tek parti konumundadır" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Edip Semih Yalçın ve MHP Genel Başkan Baş Danışmanı Prof. Dr. Zühal Topçu, partinin ilçe teşkilatının daveti üzerine geldikleri Bodrum'da, genel seçim startını vermek ve bu süreçte yapılacak çalışmalar ile partinin seçim beyannamesinin ele alındığı toplantıda konuşmacı olarak yer aldı.

Ortakent Beldesinde Müsgebi Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen, genel seçim öncesi parti içi bilgilendirme toplantısına, MHP'li belediye başkanları Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Ortakent Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, Mumcular Belediye Başkanı Birol Aydın, Gündoğan Belediye Başkanı İbrahim Bilgi, MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz, MHP Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran, ilçe ve belde teşkilatları yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları ve gençlik kolları üyeleri başta olmak üzere yaklaşık 500 kişi katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan MHP Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran "Bu mücadele içerisinde sizlerle birlikte girdiğimiz her imtihanda Allah'a şükürler olsun ki başımız öne düşmedi" diyerek "Birlikte girdiğimiz her seçimde zaferlerimizin üzerine zaferler kattık.

Allah sizlerden razı olsun" dedi. Öte yandan daha önce AKP'den bir adayın seçilerek Belediye başkanı olduğu Mumcular Beldesinde, geçen yerel seçimlerde partisinin adayının kazanarak belediye başkanı olduğuna işaret eden Başkan Başaran "AKP buraya giremedi. Tek yeri vardı onu da Milliyetçi Hareket Partisi aldı ve sizler var oldukça asla giremeyecek, bu yarımada da olamayacak" ifadelerini kullandı.

"2023 VİZYONU GENÇLERE VERİLEN DEĞERİ GÖSTERMİŞTİR"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 28 Ocak 2011 açıkladığı seçim beyannamesinde 2023 vizyonu olduğunu kaydeden Prof. Dr. Zuhal Topçu, "2023 vizyonunu ilk defa kullanan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'dir. 1996 yılında ilk defa hazırladığı konuşmada bahsetmişti. Bunun temelinde de gençlere verdiği değeri göstermiştir. Şu anda Türkiye'de 18 ile 25 yaş arasında 9 küsür milyon genç bulunmakta.

Yani bu 2023 vizyonu, aynı zamanda şu andaki gençlerin yönlendiği partiyi nerelere taşıyacağının da göstergesi. Bu gençler 2023 yılında artık Türkiye'yi yönetecek ve karar merciinde olacak gençler. O zaman diyor ki sayın genel başkan 'Ben bu gençlere güveniyorum, ben bu gençlerle beraber yürümek istiyorum ve bu gençlere fırsat tanımak istiyorum'diyor" sözleri ile konuşmasını tamamladı.

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE'YAZISINI DAĞLARDAN SİLDİLER"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Edip Semih Yalçın ise söz konusu Büyük Ortadoğu Projesinden bahsederek "Çok geniş kapsamlı bir projedir" diyerek konuşmasına başladı. "Tarihte daima bu tür mücadeleler yapılmıştır" diyen Yalçın "Bizim Küresel güç dediğimiz olgular genelde askeri, ekonomik siyasi ve kültürel sebeplere dayanır. Bu 4 unsuru elinde tutan güçler kendi coğrafyasında büyük güç olur ve diğerlerine taaküm ederler. Osmanlı büyük güç olmuştur, fakat hiç bir zaman emperyalist bir gaye ile hareket etmemiştir" dedi.

Tartışmalara neden olan açılımla ilgili olarak da kapsamlı bir konuşma yapan Prof.Dr.Edip Semih Yalçın, bu konudaki bakış açılarını şöyle ifade etti:

"Açılım sonrası gelişmelere baktığımızda " Ne Mutlu Türküm Diyene " yazısını dağlardan sildiler. Bu açılım neydi, konusu neydi diye sorarsanız, maalesef birlikte hareket ettiği kişilere veya devletlere, devletçiklere baktığınızda arkasında çok rahat bir şekilde PKK'yı, BDP'yi, Barzaniyi görmeniz mümkün" dedi.

"BUNUN ADI PKK AÇILIMIDIR"

Açılım adı konusunda da değişiklikle olduğunu söyleyen Yalçın "Adı neydi. Adı, sayın başkanın ilk söylediği Kürt açılımıydı, tepki gördüğünde geri durdu. Adına demokrasi açılımı dedi. Ancak çok muğlak kaldı bu ifade tarzı da. Onu da halka mal edemedi. Onu da çevirdi " Milli birlik ve kardeşlik projesi " dedi.

Bunun adı çok net bir şekilde PKK açılımıdır. Açılımın sahibi kimdir, okyanus ötesindeki anlayıştır, güçlerdir. Taşeronları belli. Net bir şekilde ifade edeyim Büyük Ortadoğu Projesi'nin merkezinde coğrafi olarak Türkiye vardır. Bugün Arap ülkelerinde ihtilallerle veya karşı ihtilallerde devam eden süreç esasında BOP'un bir basamağıdır. Sıra Türkiye'ye gelecek mi?

Zaten merkezinde Türkiye var, ama Türkiye'ye Arap ama örneğinde olduğu gibi gelmez. Allah göstermesin Türkiye'ye çok farklı bir çeşitle gelir. Nedir o? bugün yapmaya çalıştıkları gibi iki dillilik kalkışmasıyla birlikte ortaya koydukları bir çatışma ortamıdır. Bu şekliyle gelebilir" şeklinde konuştu.

"İMRALI CANİSİNİ MİLLETVEKİLİ YAPACAKLAR"

"Projenin sahibi belli, Amerika. Denetmeni Avrupa Birliği, taşeronu AKP, hedefleri, net olarak sadece bir tanesini söylemem yeterli, PKK'nın siyasallaşması" diyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Edip Semih Yalçın şu ifadeleri kullandı:

"Eğer bu projeye, veya Büyük Ortadoğu Projesine evet diyeceksek seçimden sonra yapacakları Anayasa değişikliği ile birlikte İmralı canisini de serbest bırakıp ve hatta milletvekili yapacaklar. Bu bir öngörü olmakla birlikte afaki bir husus değil. Anayasayı da değiştirmek suretiyle farklı bir ortamda bölecekler, ikiye bölecekler. İşte PKK'nın istediği bütün hususlar açılım projesi çerçevesinde yerine getirilmeye çalışılıyor. Habur'u özellikle unutturmamamızın sebebi de budur.

Bu süreçte AKP'nin PKK ile pazarlık yapmak suretiyle bu örgüte teslim olduğunu çok aleni bir şekilde söylüyorum, delilide şuanda gözünüzün önüne geldi. Habur için sayın başbakanın söylediği 'Habur sınır kapısında yaşanan manzara karşısında umutlanmamak mümkün mü? Bu bir umuttur, Türkiye'de iyi güzel şeyler, umut verici gelişmeler oluyor'diyerek devam ediyor. Haburu anlatım biçimi"

"MHP İHANETE KARŞI DİRENEN TEK PARTİ"

Prof.Dr. Yalçın, kendi ifadeleri ile anlattığı ve devam ettiğini belirtiği süreçte, mevcut siyasi parti karşısında partisinin tıpkı ana muhalefet partisi gibi hareket ettiğini söyledi. Partisinin il il, ilçe ilçe, bel belde dolaşmak suretiyle tespitlerini halkla paylaşacaklarını belirten Prof.Dr. Yalçın, "MHP, medyanın inadına, medyanın tarafgirliğine ve yandaşlığına rağmen kendi ifadelerini, tespitlerini halkı ile paylaşacak ve karşılığını da bulacaktır diye umut ediyorum. MHP ihanete karşı gerçekten direnen tek parti konumundadır" dedi.

"YÜZDE 40'LIK HEDEF HAYAL DEĞİL"

Partisinin bugün itibari yüzde 20 bandında olduğunu ve buradan seçim yarışına başlayacaklarını savunan MHP Genel Başkan Yarımcısı Semih Yalçın "Buna razı filan değiliz. Sakın yanlış anlamayın. Yüzde 20 bandından hareketle, çalışarak üzerine ne koyarsak onunla iktidar olacağız. Yani yüzde 40'lık bir hedef hayali bir hedef değildir" dedi.

Partisinin verdiği sözü yerine getirdiğini, terör bitecek deniyorsa, geçmişte örneğinin olduğunu söyleyen Yalçın "2002'de sıfıra indirilmiş. İktidar ortaklığında bile sıfıra indirilmiş bir örnek var. Zaten Milliyetçi Hareket Partisinin iktidara tek başına gelmesi, siz iddia ediyorum psikolojik olarak terörü yüzde 50 nispetinde bitirir.

Milliyetçi hareket partisinin o anlam ne yapacağını terörist başı da bilir, kandildeki veya Cudi'deki de bilir. Böyle bir anlayış içerisinde hareket eden bir siyasi partiye başka yerlerden saldırı mutlaka gelecektir. Anketlerle oynamak bu sebeple moda haline gelmiştir" dedi.

 

Kaynak: ORTADOĞU GAZETESİ {http://www.ortadogugazetesi.net/haber.php?id=19175}Bu haber 1,304 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,434 µs