En Sıcak Konular

BAHÇELİ SEÇİM KAMPANYASINI ''CUMA NAMAZI''YLA BAŞLATACAK

28 Eylül 2010 21:36 tsi
BAHÇELİ SEÇİM KAMPANYASINI ''CUMA NAMAZI''YLA BAŞLATACAK 1 Ekim'de Kars’a gidecek olan Bahçeli,cuma namazını Sultan Alparslan’ın fetih namazını kıldığı tarihi Ani kentindeki Fethiye Camii’nde eda ederek seçim çalışmalarını başlatacak.

Bahçeli’nin ‘Ani’ kararı Karslıları coşturdu

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin, seçim çalışmalarını Kars’ın Ani Harabeleri’nde başlatacağını açıklaması, Kars’ta coşkuyla karşılandı. MHP İl Başkanı Settar Kaya, “Sümela ve Akdamar’ın ayine açıldığı dönemde Bahçeli’nin Ani’yi ziyareti ve cuma namazını orada kılacak olması, son derece anlamlı” dedi. 

Kars, Bahçeli’yi bekliyor
Devlet Bahçeli’nin seçim kampanyasını başlatacağı ilde büyük bir coşku yaşanıyor. MHP Kars İl Başkanı Settar Kaya, Sümela ve Akdamar’da ayine izin verildiği bir dönemde bu ziyaretin önemine dikkat çekti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim çalışmalarını başlatmak üzere 1 Ekim 2010 Cuma günü Kars’a gidecek. Buradan Ermenistan sınırındaki tarihi Ani kentine hareket edecek olan Bahçeli, buradaki incelemelerinin ardından cuma namazını Sultan Alparslan’ın fetih namazını kıldığı Fethiye Camii’nde kılacak.  Bu gelişme Kars’ta büyük bir heyecana yol açtı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan MHP Kars İl Başkanı Settar Kaya, vatandaşların Bahçeli’nin seçim kampanyasını illerinde başlatmasını büyük bir sevinçle karşıladığını belirtti. Kaya, şunları söyledi: “Devlet Bahçeli’nin Ani’ye gelmesi çok önemli. Buranın tarihi önemi var. Selçuklu Sultanı Alparslan, Ani’yi sadece fethetmekle kalmamış, hanlar, hamamlar, saraylar ve camiler yaptırtarak Türk kimliği ve ruhunu da kazandırmıştır. Türklerden önce Anadolu, binlerce yıl üzerinde büyük savaşların verildiği, medeniyetlerin kurulup, medeniyetlerin yok edildiği, katliamların yapıldığı, kan ve gözyaşının hiç eksik olmadığı bir coğrafya olmuştur. Ani kenti de uğradığı saldırılar ve işgallerle bu zulüm ve katliamlara sürekli maruz kalmıştır. Ne zaman ki Türkler Ani’yi fethederek Anadolu’ya ayak basmışlar, Türk’ün adaleti, İslam’ın engin şefkati ve hoşgörüsü sayesinde bin yıldan beridir Anadolu’da yaşayan herkes huzur bulmuştur.”

Son derece anlamlı
Son dönemlerde ülkede fitne fesat sokularak, huzursuzluk çıkarılmak istendiğini lirten Kaya, “Yakaladıkları fırsatı iyi değerlendirmek isteyenler büyük bir faaliyete girişmişlerdir. Türk milletini birbirine düşürerek, Türk vatanını parçalamak ve böylece tarihi emellerine ulaşmak istemektedirler” dedi. Settar Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü: “Trabzon’daki Sümela Manastırı ile Van’daki Akdamar Kilisesi’nde yapılan ayinler dini olmaktan çok siyasi amaca yönelik girişimlerdir. Böylesine belirsiz bir ortamda ve karanlık bir dönemde Bahçeli’nin ecdat yadigarı Ani kentini ziyaret ederek cuma namazını orada kılacak olması, son derece anlamlı ve milletimizin yüreğine su serpecek bir davranıştır.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, önceki gün Etimesgut Belediyesi 7. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali kapsamında açılan stantları gezdi. (Haber:  Fatih ERBOZ-YENİÇAĞ)

Kaynak:

 

Bir yorum:

Bahçeli seçim startını verdi! Hayırlı olsun!..

Ekerken-biçerken yok ama harmanda kardeşler; gerekli-gereksiz, vakitli-vakitsiz konuşacaklar! Sözü onlara bırakamam! Önce biz başlayalım!
Aydur: Ülkücüleşen Türk Milliyetçiliği’nin tek çatısı MHP’ye ve adında  “hareket” i barındıran siyâsi partinin Genel Başkanı’na yakışan bir başlangıç! Meclis’in açılacağı 1 Ekim günü; Kars Anı Harabeleri’ndeki Sultan Alparslan tarafından 1064’te camileştirilen Fethiye Camisi’nde Cuma namazı kılacağını ve karış karış bütün Türkiye’nin dolaşılacağını açıklaması, Türk yüreklerdeki heyecan ve hareket fitilini ateşledi!
Referandun sürecinde, televizyonda satır arasında söyledikleri; “Diyarbakır’da büyük bir yürüyüş sürpriz olmaz!” uyarısından beri Devlet Bahçeli’yi dikkatle izliyorum!
Devlet Bahçeli; Devlet ve devlet kurumları zarar görmesin, devlet kurumları arasındaki insicâm zedelenmesin diye müthiş bir sabırla, tahrîklere kapılmadan, kimseyi tahrîke tenezzül etmeden dayanılması güç bir süreç yaşadı!
O süreçte; “Bu dayatma referandumu atlatalım sonra seçim sürecinde net tavrımızı belli ederiz” demiştim. Şimdi, asıl zor olan ve Türk’ün ateşle imtihan olunacağı süreç başladı!
Enâniyet yapana, bencillik-nefs yapana -şahsen- küfredeceğim artık! Kendilerini dünyanın merkezi sayan, gittikleri bütün gemileri batıran, su alan her gemiyi herkesten önce terk etmeyi kurnazlık bilen, yedek kapı tokmaklarına; çıkaracakları her sesi gürültüden sayarak, aynı üslûpla cevap vereceğim!
Dün Behiç Kılıç Usta, Kars’tan seslenen Türk yüreklerin tarifleriyle Kars manzarasını aksettirdiler sağ olsunlar! O bölgeyi çok iyi bilen, bir Karslı olarak Sayın Bahçeli’ye; “Neden Kars’ta bir miting yapılmaz?” diye bir-iki kere sormuştum! Anı’da Fethiye Camisi’ndeki Cuma Namazı, gökyüzünün kubbeleştirildiği bir miting olacak!
1 Ekim Cuma günü, Anı dünyânın çekim merkezi olacak! Bütün Türk Dünyası’nın kalbi o gün Anı’da atacak! Zamanını bekliyormuş!
Müthîş bir başlangıç! Müthiş Türkçe bir adım! “Haçlı Müslümanlar”la, yüzlerce yıl Haçlı’ya göğsünü siper etmiş Gâzi Müslüman Türk Milleti’nin farkını fark ettirecek iz’ân yoksunlarına! Günü bekleniyormuş!
Müslüman Türk aklının, binlerce yıllık Türk teamülünün zamanı geldiğinde nelere muktedîr olduğunu ispatlayacak o Cuma Namazı!..
Allah(c.c.) öldürmezse, sessiz sedâsız o Cuma cemaatinin içinde olacağım! Sultan Alparslan’ın Anadolu’yu Türkleştirme akınlarının kapısı olan Anı’da; o Sultan Gâzi’nin ve Askerleri’nin geçerek kutsadığı, fethederek vatanlaştırdığı topraklara yüz süreceğim!
Ve o Cuma Günü; kim, ne edecek bilemem ama ben, Türk Milleti’ni Allah ile aldatarak vatan topraklarını Haçlı’ya savaşmadan teslîm edenlerden kurtarabilmemiz için Tanrım’dan güç dileyeceğim!
Ya Rabbi! Kur’an’da tarif ettiğine iman ettiğim, Peygâmber(s.a.v.)’in dualarıyla şerefli, Miraç’ta Cebrâil tarafından “Allah’ın süvârileri” târifli Türk Milleti’ne Sen yardım et! Ferâset ver! BOP Eş Başkanı Bush’un “Haçlı Seferi” dediği Irak işgal ve zulmüne alkış vuran bizim BOP Eş Başkanı’ndan, Haçlı askerlerine dua eden Bizim BOP Eş Başkanı’nın şürekasından Türk Milletini kurtarma şerefini, Türk Milliyetçilerine-Ülkücülere nasip et!
İşte sefer başlatıldı! Sefer bizden, zâfer Sen’den Ya Rabbi!
“Haydi yiğit! Haydi yiğit!
Haydi yeni akına.
Ülkümüzün, Ülkümüzün,
Cihân varsın farkına.”

Mustafa Aslan-Yeniçağ

Kaynak:Bu haber 987 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,530 µs