En Sıcak Konular

BEŞ ASKER DAHA TUTUKLANDI

24 Şubat 2010 22:51 tsi
BEŞ ASKER DAHA TUTUKLANDI Mahkemeye sevk edilen emekli 5 asker tutuklandı

5 Asker tutuklandı 
 
Mahkemeye sevk edilen emekli 5 asker tutuklandı

EMEKLİ Koramiral Feyyaz Öğütçü ile birlikte ikisi muvazzaf olmak üzere toplam 7 kişi İstabul Nöbetçi 10. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi. İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nda “Balyoz Planı” iddiaları soruşturması kapsamında soruşturmayı yürüten Ali Haydar tarafından ifadesi alınan Öğütçü, ardından “Kafes eylem planı” na ilişkin soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcıları Ercan Şafak ve Murat Yönder’in odasına alındı. Öğütçü’nün de aralarında bulunduğu 5 asker tutuklandı.

’Herşey Özkök’ün emriyle yapıldı’

Emekli Kurmay Albay Bülent Tunçay’ın avukatı Ali Rıza Dizdar, gözaltındaki askerlerin camiye bomba atılması, uçak düşürme ve adalarda eylem iddialarına şiddetle karşı çıktıklarını söyledi. Müvekkiline “MİT’e asker atayacağınız doğru mu?” sorusunun sorulduğunu belirten Dizdar, Tunçay’ın bu soruya “Meclis’in işine niye karışayım” diye yanıt verdiğini anlattı. Balyoz Planı seminerlerinin nasıl yapıldığının da sorulduğunu kaydeden Dizdar, “Müvekkilim bu seminerlerle ilgili her şeyin içinde Hilmi Özkök’ün olduğunu, onun emriyle yapıldığını söyledi” dedi.

Tümamiral’in tutuklanmasına itiraz

Soruşturma kapsamında ilk gün adliyeye getirilen ve “Cebir ve şiddet kullanarak hükümeti yıkmaya teşebbüs” ve “Örgütü üyeliği” suçlarından tutuklanan Tümamiral Ramazan Cem Gürdeniz’in avukatı mahkemeye verdiği dilekçeyle müvekkilinin serbest bırakılmasını istedi. Tutuklananlardan emekli Kurmay Albay Ümit Özcan’ın avukatı Bülent Kılıç, adliyede gazetecilere yaptığı açıklamada, bu dosyada müvekkili ve diğer kişilerle ilgili, kimliği belli olmayan bir kişi tarafından bir dosyaya konulmuş belgenin dışında hiçbir delilin olmadığını iddia etti.

KIZIYLA ADLİYEDE GÖRÜŞTÜ

Öğütçü’nün kızı İrem Öğütçü’nün görüş isteğine savcılık önce izin vermedi. Avukatın savcılardan izin almasının ardından bir süre babasıyla görüşen İrem Öğütçü, daha sonra adliyeden ayrıldı. Öğütçü’nün Fenerbahçe yazılı bir bavulla adliyeye gelmesi dikkat çekti.(Çağdaş ULUS / VATAN)

Kaynak: Vatan Gazetesi,http://haber.gazetevatan.com/5_Asker_tutuklandi/289608/1/Gundem 

 Bu haber 285 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,148 µs