En Sıcak Konular

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN ''GREV'' UYARISI

25 Kasım 2009 08:52 tsi
SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN ''GREV'' UYARISI Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada,"Memur eyleminin sağlık hizmetlerinin aksatılmasına sebep olmasına Sağlık Bakanlığı olarak göz yummamız mümkün değildir"denildi.

SAĞLIK  HİZMETLERİNİN AKSATILMASINA GÖZ YUMAMAYIZ! ÇÜNKÜ HİÇ BİR HAK ARAMA GEREKÇESİ SAĞLIK HİZMETLERİNİN AKSATILMASINI MAZUR GÖSTEREMEZ!

25 Kasım 2009 Çarşamba günü yapılacağı bildirilen memur eyleminin sağlık hizmetlerinin aksatılmasına sebep olmasına Sağlık Bakanlığı olarak göz yummamız mümkün değildir. Çünkü hiçbir hak arama gerekçesi sağlık hizmetlerinin aksatılmasını mazur gösteremez.

Hukuk çerçevesinde hak aramak elbette mümkündür. Buna kimsenin itirazı da olamaz. Ama hiçbir hak arama eylemi, insan haklarını, bu haklar içerisinde en önemli hak olan sağlık hizmetlerine erişme hakkını engellememeli, sağlık hizmeti sunumunda aksaklıklara, olumsuzluklara yol açmamalıdır.

Ayrıca ülkemizin, evrensel boyutları da olan çok önemli bir salgın sürecinden geçtiği unutulmamalıdır. Böyle olağanüstü dönemlerde sağlık hizmetlerine erişim ve bu hizmetin insanımıza sunumu daha da önem kazanmaktadır.

Böyle çok önemli ve olağanüstü bir dönemde hak arayacağız diye sağlık hizmetlerinin aksatılmasına müsamaha göstermemiz beklenemez. Sağlık hizmetlerinin sunumunda aksaklıklara sebep olan ve insanımıza sunulan hizmetlerde özensiz davranan personelimiz hakkında yine mevzuat ve hukuk çerçevesinde her türlü işlemin yapılacağının bilinmesini isteriz.

Kaynak: saglik.gov.tr
 

 Bu haber 307 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,227 µs