En Sıcak Konular

BASKETBOLDA GÖRÜLMEMİŞ REZALET

19 Kasım 2009 10:33 tsi
BASKETBOLDA GÖRÜLMEMİŞ REZALET G.Saray Basketbol Takımı, cezalı Cemal’i sahte isimle oynatıp herkesi kandırmış!

Potada görülmemiş skandal 
 
G.Saray Basketbol Takımı, cezalı Cemal’i sahte isimle oynatıp herkesi kandırmış!

BASKETBOL dünyası dün derin bir skandalla çalkalandı. G.Saray C.C.-F.Bahçe maçında yıldızlaşan Cemal Nalga ile ilgili su yüzüne çıkan skandal ise şöyle; G.Saraylı Cemal, Cibona Zagreb maçında rakibe yumruk attığı için 5 maç ceza almıştı. G.Saray sezon başlarken Cemal’in cezasını da 5 hazırlık maçında çektiğini açıklamıştı. Buraya kadar her şey normal. 

NORMAL olmayan; Cemal’in Almanya’da oynamadığı iddia edilen Ludwigsburg ve Deutsche Bank Skyliners maçlarında sahadaki görüntüleri. Bu nasıl mı olmuş? Bonn’a karşı oynamayan Cemal’in geri kalan iki mücadelede de ilk maçta sakatlanan Tufan’ın formasıyla çıkmasıyla...

İŞİN ilginç tarafı; bu iki maçta rakip takım koçlarının Türk olması. Ludwigsburg’un koçu Tolga Öngören, Skyliners’ın ise Murat Didin. İki Türk koç da Cemal’i tanıyor ve Tufan formasıyla oynadığının ve kayıtlara da Tufan Ersöz olarak işlendiğinin farkındalar. Ancak maalesef onlar da bu oyuna alet olmuşlar.

 SEZONUN ilk maçı sonrası rakip Oyak Renault Cemal’in cezası ile ilgili TBF’ye başvurunca G.Saray Cemal’in bu maçlarda yer almayarak cezasını tamamladığını açıklamıştı. Ve tüm bu yaşananları da su yüzüne çıkartan Bursa ekibinin bu konudaki ısrarcılığı oldu. TBF’den itirazı reddedilen OYAK, inatla olayın peşini bırakmadı. Almanya’ya konuyu araştırması için birini yolladılar. O maçta görevli Alman Ajansı’nın fotoğraf arşivine girerek tespitleri yaptılar. Ve o OYAK elindeki belgelerle bugün Tahkim Kurulu’na gidecek.

G.SARAY açısındansa önce evrakta sahtecilik, ardından TBF’ye yalan beyandan soruşturma açılacak. Federasyonun Almanya’daki hazırlık maçı için herhangi bir gözlemcisi yok. Öyle olunca da devreye karşılıklı güven giriyor. Sorun da orada zaten... Sarı-kırmızılıların Cemal’in oynadığı ilk iki maçta hükmen mağlup olması ayrıca sahtecilik nedeniyle puanlarının silinmesi hatta ve hatta küme düşürülmesi gündemde... Dahası bunun yıllarca silinmeyecek izleri. Hepsi ama hepsi takımın tek ’5’numarası Cemal Nalga’yı Banvit Turnuvası’na yetiştirmek içindi.

‘BEN KIZLARI BİLİRİM’

VATAN tüm bu gelişmeler yaşanırken G.Saray basketbol şube sorumlusu Ahmet Dedehayır ve şubeden sorumlu asbaşkan Yiğit Şardan’a ulaşmaya çalıştı. Ancak susmayı tercih eden ikiliden Dedehayır’ın ise yakın çevresine “Ben zaten erkek takımıyla ilgilenmiyorum, kız takımından sorumluyum” dediği öğrenildi. (KAAN KURAL / VATAN )

Kaynak: Vatan Gazetesi,http://w9.gazetevatan.com/Potada_gorulmemis_skandal/271538/5/Spor
 Bu haber 508 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,915 µs