En Sıcak Konular

MHP'DE NAHOŞ OLAYLAR

31 Mayıs 2009 23:01 tsi
MHP'DE NAHOŞ OLAYLAR MHP yeni bir sürece girdi,bu süreci yönetenlerden biri de Koray Aydın.Bazı çevrelerce, Aydın,Genel Başkan adayı olduğunu açıklayınca belden aşağı vurmaların başladığı iddia ediliyor.

MHP yeni bir sürece girdi,bu süreci yönetenlerden biri de Koray Aydın.Bazı çevrelerce, Aydın, Genel Başkan adayı olduğunu açıklayınca belden aşağı vurmaların başladığı iddia ediliyor.

Camiaya yakın olanların üzüntüyle karşıladığı  ve dışarıya nahoş bir görüntü veren bu iddialar,Yeniçağ'dan Sabahattin Önkibar'ın köşe yazısına,Odatv.com'un ise haberine konu oldu.

İşte o yazılar:

Kalpazanlıkla suçlananlar ve Yüce Divan'da 11-0 aklananlar!

Birkaç türedi bir süredir habire e-mail gönderiyor.
Neymiş efendim, Koray Aydın MHP’ye genel başkan  olamazmış!
Niçin mi?
Yolsuzluktan yargılanmışmış!
Peki yargılama  sonucu ne olmuş?
Onunla ilgilenmiyorlar!
Yargılanmış olmak itham etmeye yetiyor.

Yüce Divan’ın hükmü !

MHP Genel Merkez kaynaklı yani Bahçeli yandaşı olan bu üfürükçüler akıllarınca bu şekilde dezenformasyon yaptıkları  kanaatinde!
İyi ama Koray Bey’in; MHP’yi ve ülkücüleri  mahküm etmek için yani siyasi bir amaçla AKP tarafından Yüce Divan’a sevk edildiğini bilmeyen yok.
Hal bu iken bu olgu görmezden geliniyor.
Peki Koray Aydın yolsuzluktan yargılandı da ne oldu?
Mahkum mu oldu?
Ceza mı aldı?
Affa mı uğradı da kurtuldu?
Hiç biri olmadı...
Tersine hakkındaki iddia ve isnatların tamamından beraat etti yani suçsuz bulundu..
Hem de 11- 0 gibi bir sayı ile aklandı yani oy çokluğu ile değil, oy birliği ile pir-ü paklığı ilan edildi.
Peki Koray Bey’i yargılayan mahkeme sıradan bir yargı heyeti miydi?
Hayır Türkiye’nin en zirve yargı kurumu!
Yargılama sürecinde Yüce Divan heyeti kimliğine bürünen Anayasa Mahkemesi...

Mahkemenin kimliği !

Bu mahkemenin üyeleri arasında MHP ve ülkücü görüşe yakın tek bir isim bile yok!
 Dolayısı ile verilen hüküm siyasi değil, adaletin tecellisi.
Yargılama aylar değil, yıllarca sürmüş!
Tabir yerinde ise Koray Bey’in bütün hayatı ve bakanlık  icraatları didik didik edilmiş!
Sonuç beraat, yani suçsuzluk.
Bu mahkemelerde Mesut Yılmaz’dan Hüsamettin Özkan ve Cumhur Ersümer’e kadar pek çok anlı-şanlı isim de yargılanmış.
Onların bazıları mahkum olmuş, bazıları da afla kurtulmuş!
Yani bu büyük mahkeme Başbakan, bakan şu bu demeden ceza da vermiş!
Hal bu iken Koray Aydın 11- 0 gibi oranla, yani oybirliği ile suçsuz bulunmuş.
Şimdi sorarım size; böyle bir mahkemede ve böylesine bir muhakeme sonunda suçsuz bulunduktan sonra bu çamur atmalar niçin?
Tamam bunu yapan  Bahçeli yandaşı birkaç kişi ama yine de insanı kusturuyor!
Tevekkeli değilmiş; Koray Bey Yüce Divan’da aklandığında Devlet Bahçeli bu hadiseyi partisi lehine değerlendirmesi gerekirken susmuştu!

Şeref madalyası !

Meğer Bahçeli bugünleri yani Koray Aydın’ın aday olup karşısına çıkacağını hesap etmiş ve partisinin çıkarını bile ayaklar altına almıştı!
İyi ama bu metot belden aşağı vurmak değil de nedir?
Koray Aydın’ın Yüce Divan’da yargılanıp 11- 0 gibi bir sonuçla aklanması, MHP ve ülkücüler için şeref madalyasıdır.
Öyle, zira Koray Bey şahsında bütün ülkücülerin temizliğini mahmeke kararı ile tescillemiştir.
Ne tuhaf bir ülkedir bu Türkiye!
Sahtecilik ve kalpazanlıkla itham edilip mahkemeye verilenler muhakeme edilmeden Cumhurbaşkanı ve Başbakan olabiliyor ama muhakeme edilip oy birliği ile aklananlara hala imalarda bulunulabiliyor!
Fısıltı yayanlara bu zorunlu cevabı verdikten sonra gelelim Koray Aydın’ın genel başkanlığıyla MHP’de nelerin değişeceğine:

Bunlar olacak !

1) Sürekli okuyan ve kendini yenileyen Koray Aydın’ın birikimleri yani donanımı Bahçeli ile mukayese bile edilemez.
2) Özelliklerini yakından bildiğimiz Koray Bey, belagatı ya da hitabeti ile Tayyip Erdoğan’ın önüne geçer.
3) Enerjik ve çalışkan Koray Aydın’la MHP liderliği günde 18 saat aktif mesai yapar ve MHP liderliği kapalı alandan sahaya inerek Anadolu’dan, varoşlara bütünTürkiye’yi kucaklar.
4) Koray Bey’le MHP eski kaleleri olan Erzurum, Erzincan, Malatya, Elazığ, Şanlıurfa, Gazıantep,Yozgat, Konya, Kayseri, Karaman gibi muhafazakar merkezlerden büyük oy alır.
5) Koray Bey’le MHP; medyada, iş dünyasında, meslek örgütlerinde ve sivil yapılarda  kurumlaşır.
6) Koray Aydın’la BBP dahil bütün eski ülkücülere kucak açılır ve büyük buluşma MHP’de gerçekleşir.
7) Koray Bey’le MHP’nin fikirleri metotlaştırılır ve MHP’nin ekonomiden sosyal hayata ve de dış politikaya dair somut reçeteleri ortaya çıkar.

Yetimlik bitiyor!

8) Koray Aydın’ın genel başkanlığı ile MHP’nin think thank kurumları inşa edilecek ve buraya alınacak akademisyenler ve uzman projecilerle MHP’ye sürekli politika üretecek.
9) Koray Bey, merkez sağ  ve merkez seçmenden oy almak için hazırladığı  “Güven Planını” genel başkan olduğunun hemen ertesinde Türkiye ile paylaşacak.
10) Koray Aydın’la MHP  her seçimde baraj sınırında gezinen parti olmaktan çıkacak ve zirveye aday olacak. Koray Bey’de bunu yapacak bilgi, heyecan ve liyakat mevcuttur.
11) Koray Bey, muhafazakar sivil toplum örgütlerinden, TOBB ve TÜSİAD’a kadar çeşitli zeminlerde ülkücüleri etkin kılacak.
12) MHP bugüne kadar olduğu gibi medyada yani gazete ve televizyonlarda artık yetim kalmayacak, lider ve önder olarak kendine, dağarcığına ve de partisinin programına güvenen Koray Bey, gerektiğinde her akşam ekranda olacak.
13) Kısacası Koray Bey’le MHP sadece toplumun bir bölümüne hitap eden dernek hüviyetli yapı olmaktan çıkıp Türkiye’nin bütününe hitab eden ve birinciliğe koşan gerçek bir kitle partisi olacak.(Sabahattin Önkibar-Yeniçağ) [1]

MHP'DE MUHALİF DELEGELERE DAYAK

Hakkındaki iddialardan beraat eden, MHP Bayındırlık ve İskân eski Bakanı Koray Aydın, siyasete dönüyor. Geçtiğimiz gün Aydın ve delege arkadaşları, yeter sayıda imza toplayarak olağanüstü kongrenin toplanması için başvuruda bulundular. Ancak MHP Genel Merkezi’nin bu girişimden rahatsız olduğu iddiaları konuşuluyor.

Odatv’ye gelen bilgilere göre, MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı ve teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Işıklar’ın talimatıyla İl Başkanlıkları üzerinden olağanüstü kongrenin toplanması için imza atan delegelere Şubat ayında istifa ettiklerine dair belgeleri imzalamaları için baskı yapıldığı iddia edildi.

Tehdit, şantaj, adam dövme, ofis-büro basma gibi yöntemlerle bu belgelerin imzalatılmak; böylelikle de delegelerin olağanüstü kongre için atmış oldukları imzaların yasal bakımdan hükümsüzleştirilmek istendiği iddia edildi.

Alparslan Türkeş’in sağlığında MHP tüzüğüne “genel başkanın üst üste seçilmesini 5 kere ile sınırlandıran” maddenin konulduğunu belirten bazı MHP’liler, Devlet Bahçeli’nin bu süreyi doldurduğunun altını çizerek Kasım ayında yapılacak kurultayda bu maddeyi oldu bittiye getirerek değiştirmek ve Genel Başkanlığa devam etmek istediğini iddia ettiler.

Devlet Bahçeli’nin Salı’dan Salı’ya hükümete sadece soru sorduğunu, birtakım “mesajlar” vermekle yetindiğini, hükümet karşısında “düşük profilli” bir muhalefet sergilediğini ve iktidara gelmeyi hiç istemediğini iddia eden MHP’liler, parti tabanının da bu durumdan rahatsız olduğunu söylediler.

Konuyla ilgili olarak MHP’li eski Keskin Belediye Başkanı Bülent Altınışık’la konuştuk.

Bülent Altınışık bu iddiaları Odatv’ye anlattı:

“Ben MHP Kırıkkale Üst kurulu delegesi ve eski Keskin Belediye Başkanıyım. Dün imzaları teslim eden bendim. Bu bir mücadeledir ve sürecektir.

Olağanüstü Kongre’nin toplanması için imza veren arkadaşlarımıza İl Başkanlıkları aracılığıyla baskı yapılmaktadır. Bu sabah Ankara delegesi olan ve aynı zamanda sarraflık yapan bir arkadaşımızın dükkânı önünde Ankara İl Başkanı birkaç ülkücü genci, gazinolarda bodyguard’lık yaptığını öğrendiğimiz birkaç kişiyi toplamış. Arkadaşımız beni aradı. Olay büyüyecekti, sokağa taşacaktı. Caddede kavga çıkacaktı ki, diğer esnaf arkadaşlar araya girmiş ve kavgayı engellemiş. Şubat ayında delegelikten istifa ettiğini belirten bir kağıdı imzalaması için tehdit etmişler. Şubat ayında istifa ettiğine ilişkin belgeleri imzalatmak istemelerinin sebebi, olağanüstü kongre talebi maksadıyla atılan imzaları geçersizleştirmektir. 

Bu mücadele devam edecektir. Şu ana kadar hiçbir arkadaşımız imzasını geri çekmemiştir. Bugün imza attığı için baskı gören delege arkadaşlarımız 2006 yılında sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’yi başkanlığa taşıyan delegelerdir. Bugün MHP Genel Merkezi neden delegasyona güvenmemektedir?

Biz bu kavganın içine girmek istemiyoruz. Tehdit, adam dövme, şantaj vb. bu partiye zarar verir. Ülkücüyü ülkücüye kırdırmaktan kaçınmamız gerekir. Daha önce Ramiz Ongun’un düzenlediği kampanya için sayın Devlet Bahçeli, imza sayısı yetmezse kendisinin yardımcı olabileceğini söylemişti. Bugün neden bunlar yaşanıyor?

Biz 255 tane imza verdik. Olağanüstü kongre için 230 imza yetiyor, biz bu sayıyı aştık. Bu kongre toplanacak. Genel Merkez kongrede çıkar, seçimleri değerlendirir, başarılı olup olmadıklarını Partimiz değerlendirecektir. Kongre’nin toplanmasında kararlıyız. Baskıyla bizi geriletemeyecekler. Biz, tekrar tekrar söylüyorum, kavganın içine girmek istemiyoruz, ülkücüyü ülkücüye kırdırmak istemiyoruz. Genel Merkez olağanüstü kongreyi toplamazsa yargı yoluyla demokratik haklarımızı kullanacağız.” (Odatv.com) [2] 

 

Kaynak:

[1].http://www.yenicaggazetesi.com.tr/a_haberdetay.php?hityaz=8672

[2].http://www.odatv.com/Siyaset/mhpde_muhalif_delegelere_dayak-16345.html


 Bu haber 344 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,684 µs