En Sıcak Konular

EMİN OLCAY: ''TİYATROCULAR TELEVİZYONA KALİTE GETİRDİ''

17 Mayıs 2009 12:08 tsi
EMİN OLCAY: ''TİYATROCULAR TELEVİZYONA KALİTE GETİRDİ'' Kurtlar Vadisi Pusu'daki Ömer Baba rolüyle izleyicilerin gönlünde taht kuran 45 yıllık tiyatrocu Emin Olcay, 4. Liselerarası Tiyatro Festivali için geldiği Kayseri'de Kurtlar Vadisi Pusu, oyunculuk ve tiyatro geçmişiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Kurtlar Vadisi Pusu'daki Ömer Baba rolüyle izleyicilerin gönlünde taht kuran 45 yıllık tiyatrocu Emin Olcay, 4. Liselerarası Tiyatro Festivali için geldiği Kayseri'de Kurtlar Vadisi Pusu, oyunculuk ve tiyatro geçmişiyle ilgili açıklamalarda bulundu. 
 
Zaman Gazetesi'nin haberine göre,Kayseri Şehir Tiyatrosu'nun kurucularından olan Olcay, Kurtlar Vadisi'nin şiddete özendirdiği eleştirilerine katılmıyor. Kurtlar Vadisi'nde sadece Polat Alemdar'ın örnek olmadığını söyleyen Olcay, "Ömer Baba da izleyici tarafından çok seviliyor. Ayrıca dizi yönetiminin yaptığı araştırmada, şiddet içerikli eylemler gerçekleştiren kişilerin "Polat Alemdar'ı örnek aldım." beyanlarının gerçeği yansıtmadığını tespit ettik. Kurtlar Vadisi'ni sadece şiddet var diye eleştirenleri anlamıyorum. Ömer Efendi'nin verdiği mesajlardan kimse bahsetmiyor." şeklinde konuştu.

Tiyatro oyuncularının televizyon dizilerinde fazlaca görünmelerini olumlu bir gelişme olarak değerlendiren Olcay, "Tiyatro sanatçısının televizyonda oynamasıyla seyirci de kaliteli yapımlar seyretmeye başladı. Çünkü bu işin mesleğini yapanlar işin başına geçti. Türkücü ya da mankenleri yermiyorum, ancak yapımcılar tiyatrocuların bu işi yapmasının önemini fark etti. Medya da gerçek sanatı yapanların peşine düşmeye başladı. O yüzden ben umutluyum ve mutluyum." dedi.

'Babamın cenazesine gidemedim'

"Tiyatronun özveri istediğini söyleyen Emin Olcay, "Hangi meslekte var bilmiyorum, ama babam rahmetli olduğunda Kahramanmaraş'ta turnedeydim, Ankara'daki cenazeye gidemedim. Bursa turnesi sırasında da eşim İstanbul'da doğum yaptı, gidemedim. Bizler tiyatroyu insan için yapıyoruz. İnsanı insana insanca anlatmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla kutsal bir meslek. Bu mesleği yaparken çok dikkatli davranmanız, anlatacağınız konuları çok iyi seçmeniz gerekiyor."

Kaynak: Zaman Gazetesi,http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=848822&title=tiyatrocular-televizyona-kalite-getirdi
 Bu haber 409 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,279 µs