En Sıcak Konular

İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA

16 Aralık 2008 23:08 tsi
İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA İstanbul Emniyet Müdürlüğü, bazı internet sitelerinde ''Polise Cerrah'ı hatırlattı komalık oldu'' başlığıyla yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

İSTANBUL - İstanbul Emniyet Müdürlüğü, bazı internet sitelerinde ''Polise Cerrah'ı hatırlattı komalık oldu'' başlığıyla yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
     Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 14 Aralık günü saat 13.10 sıralarında Kartal Cevizli Mahallesi Denizer Caddesi'ndeki bir akaryakıt istasyonunda istirahatli oldukları gün araçlarını yıkattıktan sonra kurulayan iki sivil polis memurunun, o sırada araçları yıkanmakta olan resmi polis ekibinde görevli memurlara yıkama sırasında arkalarında bulunan kişinin gıyaplarında küfür ve hakaret ettiğini duymaları üzerine, bu kişiyi ''Devletin polislerine niçin küfür ediyorsun?'' şeklinde uyardıkları, şahsın hakaret ve küfre devam ederek, sivil memurları yumruk atıp darp ettiği belirtildi.
     Bu durumu gören resmi görevlilerin şahısları ayırmak için olaya müdahale ettikleri aktarılan açıklamada, şahıs tarafından cep telefonuyla olay yerine çağrılan iki yakınının da görevli memurlara hakaret ve tehditlere devam ederek mukavemette bulunmaları üzerine gözaltına alındıkları kaydedildi.
     Açıklamada, haberde iddia edildiği gibi olay görüntülerinin silindiğinin doğru olmadığı, CD'ye kayıt edilerek tahkikat dosyasına konulduğu bildirildi.
     Cumhuriyet savcısının talimatı doğrultusunda şahıslar hakkında görevli memura mukavemet, müessir fiil, hakaret ve tehdit suçlarından işlem yapıldığı vurgulanan açıklamada, internet sitesinde polis tarafından darp edildiği iddia edilerek resmi yayınlanan şahsın olayla ilgisi bulunmadığı, iddia ve fotoğrafın gerçeği yansıtmadığı kaydedildi.


Bu haber 342 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,741 µs