En Sıcak Konular

TERÖRİSTLERİN SEÇMEN KÜTÜĞÜNE YAZILDIĞI İDDİASI

16 Aralık 2008 20:05 tsi
TERÖRİSTLERİN SEÇMEN KÜTÜĞÜNE YAZILDIĞI İDDİASI MHP Grup Başkanvekili Vural'ın, teröristlerin seçmen kütüğüne yazıldığı ve terör örgütüne üye olmaktan aranan Salman Kurtulan'ın Adana'da kayıtlı gözüktüğünü iddia ettiği adresin,Küçükdikili Belediye Başkanı Güven'in lojmanına ait olduğu belirlendi.

ADANA - MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın, teröristlerin seçmen kütüğüne yazıldığı ve terör örgütüne üye olmaktan aranan Salman Kurtulan'ın Adana'da kayıtlı gözüktüğünü iddia ettiği adresin, DTP'li Küçükdikili Belde Belediye Başkanı Leyla Güven'in lojmanına ait olduğu belirlendi.
     MHP Grup Başkanvekili Vural'ın, hakkında 1999 yılında ''terör örgütü PKK üyesi olmak, örgüt adına silahlı faaliyetlerde bulunmak'' suçlamasıyla dava açılarak ''yakalama'' emri çıkartılan DTP Van Milletvekili Fatma Kurtulan'ın eşi Salman Kurtulan'ın 29 Martta yapılacak yerel seçimler öncesinde seçmen kütüklerine yazıldığını öne sürmesi üzerine Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Küçükdikili beldesinde inceleme yapıldı.
     Yapılan incelemede, Kurtulan'ın seçmen kütüğüne kayıtlı olduğu ileri sürülen, ''Adana ili Seyhan ilçesi Küçükdikili beldesi Söğütlü Mahallesi 141. Sokak kapı numarası 2/2'' adreste, Küçükdikili Belde Belediyesi binası olduğu tespit edildi.
     Binanın arka tarafındaki 2/2 numaralı adresin DTP'li Belde Belediye Başkanı Leyla Güven tarafından lojman olarak kullanıldığı öğrenildi. Belediye yetkilileri, Salman'ın bu adresle ilgisi bulunmadığını öne sürerek, söz konusu adreste Belediye Başkanı Güven'in ikamet ettiğini açıkladı.
     Leyla Güven, nisan ayında jandarmanın düzenlediği operasyonda terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptığı iddiasıyla gözaltına alınmış ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. 
    İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 1999 yılındaki operasyonunda, terör örgütü PKK üyesi İsmet A. ile Şahin G. gözaltına alınmış, zanlıların terör örgütüyle ilgili bağlantılarını anlatmalarının yanı sıra, terör örgütü PKK'nın Adana bölgesinde faaliyet gösteren ve yönetim kadrosunda yer alan 4 kişiyi tanıdıklarını ve bu kişilerin ''Piro'' kod adlı Salman Kurtulan, ''Reşit'' kod adlı Mehmet Can Gürhan, ''Kemal'' kod adlı Casim Dursun ile ''Ahmet'' kod adlı Fikri Azgan olduklarını söylemeleri üzerine, bu kişiler hakkında dava açılarak haklarında yakalama emri çıkartılmıştı.

Bu haber 361 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,039 µs